Borsa Haberleri

Güçlü Bilançolarıyla Nakit Kralı Hisseler!

August 31, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Güçlü Bilançolarıyla Nakit Kralı Hisseler!

Kilit Noktalar:

  • Wall Street eylül ayının gelmesiyle birlikte potansiyel riskleri araştırırken Morgan Stanley de güçlü bilançoları araştırıyor. 
  • Morgan Stanley, bazı büyük sermayeli şirketlerin yatırımcılara, hem aşağı yönlü koruma hem de bir miktar büyüme sunulabileceğini söylüyor. 
  • Ardından Morgan Stanley, yatırımcılar için bir hisse senedi sepeti paylaştı.
  • Sepetin içinde yer alan hisseler arasında; Alphabet (GOOGL), Dollar Tree (DLTR), Ulta Beauty (ULTA), Visa (V), Booking (BKNG), Nike (NKE) gibi büyük şirketler de yer alıyor. 

Salı günü yayınlanan bir rapora göre Russell 1000 endeksinde yer alan şirketlerden bazıları, hisse geri alımlarında ve sermaye harcamalarına rağmen nakit dengesini korumayı başardı. Notta, piyasa değeri büyük olan şirketlerin 4,8% ile sağlıklı bir nakit/işletme değeri oranına sahip olduğu da yer aldı. Morgan Stanley stratejisti Todd Castagno, “Kale gibi bilançoya sahip şirketlerin bu kargaşa döneminde avantaj elde etmelerini ve hisselerini daha iyi değerlemelerle geri almalarını bekliyoruz.” dedi. 

Morgan Stanley, Yatırımcılar İçin Bir Hisse Senedi Sepeti Paylaştı

Morgan Stanley, yatırımcıların volatiliteyi aşmasına yardımcı olabilecek bir hisse senedi sepeti paylaştı. Yatırım şirketi, nakit kralı olarak adlandırdığı ve Russel 1000 endeksinde yer alan hisselerden bazılarına bu listede yer verdi. Bu sepette yer alan hisselerin serbest nakit akış getirisi 3%’ten fazla. Ek olarak bu hisseler önümüzdeki iki yıl boyunca yıllık bileşik büyüme bazında 5%’ten fazla tahmini serbest nakit akış büyüme oranına sahipler. Hisselerin bu yılların her birinde 10%’dan daha fazla sermaye getirisine ulaşması da bekleniyor. Ayrıca bu hisselerin tümü yatırım yapılabilir kredi notlarına da sahip. 

İşte Morgan Stanley’in Dikkat Çektiği 10 Hisse!

Piyasa devlerinin yer aldığı Megacap teknoloji hisseleri arasındaki Alphabet (GOOGL), güçlü nakit dengesi ve likiditesi ile Morgan Stanley’in listesine girmeyi başardı. 6,7% nakit/işletme değerine sahip olan şirketin hisseleri bu yıl 25% geriledi. 

Dollar Tree (DLTR), yatırım şirketinin listesinde yer alan bir diğer hisse oldu. Nakit/işletme değeri oranı 3,2% olan şirketin hisseleri bu yıl yaklaşık 2% değer kaybetti. 

Listenin diğer hisseleri Ulta Beauty (ULTA) ile Visa (V) ise sırasıyla 3,1% ve 4,1% nakit/işletme değeri oranına sahip.

Bu listedeki hisse senetleri arasında; Booking Holdings (BKNG), Ross Stores (ROST), Qualcomm (QCOM), Accenture (ACN), Skechers (SKX) ve Nike (NKE) da yer aldı. 

Güçlü Bilançolarıyla Nakit Kralı Hisseler!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı