Bültenler

Güçlü Bilançolar Öncesi Borsalar Karışık Seyrediyor

Güçlü Bilançolar Öncesi Borsalar Karışık Seyrediyor
Google News Icon Takip Et

ABD borsaları, geçtiğimiz hafta görülen kayıpların ardından yeni haftaya ağırlıklı olarak artıda başladı. 

Bugün açılışta; Dow Jones 0,11% gerilerken S&P 500 0,51% ve Nasdaq 1,05% yükseldi. 

📍 Ne Oldu? 

Piyasa, yaz durgunluğu ile mücadele ederken yatırımcılar da geçen haftaki düşüşün etkilerinden çıkmaya çalışıyor.

Nasdaq, geçtiğimiz haftayı yaklaşık 2,6% düşüşle kapatarak aralık ayından bu yana ilk kez üst üste üçüncü hafta düşüş yaşadı. Dow ise haftayı 2,2% düşüşle tamamlayarak mart ayından bu yana en kötü düşüş serisini gördü. S&P 500 2,1% gerileyerek şubat ayından bu yana ilk kez üst üste üçüncü haftasını da kayıpla kapattı.

Yatırımcılar bir yandan da yükselen tahvil getirilerini ve Çin’den gelen zayıflığı sindiriyor. 

🔎 Ne Dediler?

LPL Financial stratejisti Quincy Krosby “S&P 500, yatırımcı duyarlılığı da dahil olmak üzere çok sayıda bileşenin yanı sıra kısa vadeli olarak aşırı satım bölgesinde yer alıyor.” dedi. 

Buraya Dikkat

Aralarında Macy’s (M), Nordstrom (JWN) ve Kohl’s’un (KSS) da bulunduğu büyük perakendeciler bu hafta bilançolarını açıklayacak. Yapay zekâ dünyasının öne çıkan isimlerinden Nvidia (NVDA) ve teknoloji şirketi Snowflake (SNOW) de çarşamba günü kapanıştan sonra finansal rakamlarını paylaşacak. 

📊 Hisse Hareketleri

Permian Resources’un (PR) Earthstone Energy’i (ESTE) 4,5 milyar dolarlık bir anlaşmayla satın alacağı gelişmelerinin ardından ESTE 13%’ün üzerinde yükseldi. 

Palo Alto Networks (PANW) hisseleri, güçlü bilançosunun ardından 16% değer kazandı. Palo Alto’nun mali dördüncü çeyrekte hisse başına kârı 1,28 dolarlık beklentileri aşarak 1,44 dolar oldu.

Broadcom’un (AVGO) şirketi satın almasına yönelik İngiltere rekabet kurulundan gelen onay sonrası VMware (VMW) 5% yükseldi. 

B. Riley’nin şirketin “AL” notunu “NÖTR” seviyesine indirmesi ve 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 38 dolardan 24 dolara çekmesiyle Napco Security (NSSC) 40%’a yakın değer kaybetti. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC