Borsa Haberleri

Güçlü Bilanço Sonrası Okta Hisseleri Yükselişte!

December 1, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Güçlü Bilanço Sonrası Okta Hisseleri Yükselişte!

Beklentilerin çok üzerinde gelen üçüncü çeyrek sonuçlarını ve önümüzdeki döneme ilişkin tahminlerini açıklayan Okta (OKTA) hisseleri kapanış sonrası işlemlerde yaklaşık 17% yükseliş kaydetti.

● 31 Ekim itibarıyla sona eren dönem için yıl bazında 37% artışla 481 milyon dolar gelir elde eden kimlik erişim yönetim şirketi, düzeltilmiş kâr ve zararının başa baş gittiğini aktardı.

● Analistler arasındaki konsensüse göre, Okta’nın (OKTA) düzeltilmiş olarak hisse başına 24 sent ve 465,37 milyon dolar gelir kaybı olacağına yönelik bir beklenti vardı.

● Şirket ayrıca, geri kalan performans yükümlülüklerinin yıl bazında 21% artarak 2,85 milyar dolara ulaştığını ve Global Operasyonlar Başkanı Susan St. Ledger’in 31 Ocak 2023 tarihinde emekliye ayrılacağını bildirdi.

Eğer yazılarımızı mobil uygulamamızdan okuyorsan, içerikte bahsi geçen tüm hisselere aşağıdaki şirket logolarından ulaşabilirsin.

● Önümüzdeki çeyreğe bakıldığında, 488-490 milyon dolar arasında gelir öngörüsünde bulunan OKTA, 488 milyon dolarlık beklentilerin üzerine çıkmış oldu. Düzeltilmiş hisse başına kazancın, 11 sentlik düzeltilmiş kayıp beklentilerine kıyasla 9-10 sent arasında gerçekleşeceği öngörülüyor.

● Tam yıl kazanç tahminini yukarı çeken Okta (OKTA), daha önceki tahmini olan 1,81-1,82 milyar doların üzerine çıkarak 1,836-1,838 milyar dolar arasında bir satış rakamı bekliyor. Düzeltilmiş bazda değerlendirildiğinde, Okta’nın (OKTA) hisse başına 26-27 sent değer kaybı öngörüsü var.

● Yatırım şirketi KeyBanc Capital Markets bu ay başlarında Okta (OKTA) ile ilgili beklentilerini aşağı çekmesine rağmen şirkete daha önce vermiş olduğu “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notunu yineledi.

Güçlü Bilanço Sonrası Okta Hisseleri Yükselişte!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha