Borsa Haberleri

GTA 5’in Sahibi Take-Two’nun Hisseleri Sert Düşüşte

November 8, 2022 • 2 dakika okuma süresi
GTA 5’in Sahibi Take-Two’nun Hisseleri Sert Düşüşte

●   Doların yıl genelindeki yükselişi ve küresel endüstrideki yavaşlamalarla mücadele eden video oyunu yayıncısı Take-Two Interactive Software (TTWO), pazartesi günü yıllık satış tahminini düşürdü. Kapanış sonrası piyasada şirket hisseleri 17% değer kaybetti.

●   Bu hamle, rakipleri arasındaki Electronic Arts (EA) şirketinin benzer bir kesintiye gitmesinin ardından geldi. Bu durum sektörün; önemli yapımların eksikliği, COVID-19 kısıtlamalarının kaldırılması ve enflasyondan etkilenen tüketicilerin harcamalarını kısması nedeniyle oluşan talep düşüklüğüyle mücadele ettiğini gösteriyor.

Take-Two, daha önce 5,8 milyar dolar ile 5,9 milyar dolar arasında olacağı öngörülen yıllık düzeltilmiş satış rakamının artık 5,4 milyar dolar ile 5,5 milyar dolar arasında gerçekleşmesini bekliyor.

● Şirket CEO’su Strauss Zelnick, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı: “Öngörülerimizdeki düşüş, satış planımızdaki değişikliklerin yanı sıra döviz kurlarındaki dalgalanmaları ve özellikle mobil sektöründeki mevcut makroekonomik gerilemeleri yansıtan daha temkinli bir yaklaşımı temsil ediyor.”

GTA 5’in Sahibi Take-Two’nun Hisseleri Sert Düşüşte

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters