Altın Yorumları

Gram Altının Fiyatı Kaç Lira?

Ocak 19, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Gram Altının Fiyatı Kaç Lira?

Altın fiyatları, güne yükselişle başlasa da Fed’in faiz indirimlerine beklenildiği kadar erken başlamayabileceği endişeleriyle haftayı kayıpla tamamlama yolunda ilerliyor. 

Spot altın TSİ 16.00’da 2.033 dolara yükselirken, ABD vadeli altın kontratları ise 0,72% artışla 2.036 dolardan işlem gördü. 

Küresel piyasalardaki görünüme paralel olarak iç piyasada gram altın, 0,31% artışla 2.068 liraya yükseldi. Gram altının alış fiyatı ise 2.062 lira oldu. 

Gram Altının Fiyatı Kaç Lira?

Analist Ross Norman, “Uzun vadeli fiyat görünümü altın için pozitif” dedi ancak piyasaların, Fed’in faiz politikasına yönelik olası hamlelerin altın ve dolar üzerindeki etkilerini değerlendirmede zorlandığı yorumunu yaptı

Güne yükselişle başladıktan sonra hafif gerileyen dolar endeksi, bu hafta 1%’e yakın değer kazandı. 

Öte yandan Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, enflasyonun ne kadar hızlı düşeceğine bağlı olarak erken faiz indirimlerine açık olduğunu söyledi. 

Piyasalar, Fed’in mart ayında faiz indirimine gitme ihtimalini 55% olarak fiyatlıyor. Bu beklenti, geçen hafta 71% seviyesindeydi. 

Kinesis Money analisti Frank Watson, “Altındaki ılımlı kazançlar, güvenli liman varlıklara olan talebini güçlendiren jeopolitik gerilimlerden de destek buldu.” diye ekiyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti