Borsa Haberleri

Göze Çarpan Hisse: Sotera Health

November 22, 2022 • 1 dakika okuma süresi
Göze Çarpan Hisse: Sotera Health

Hakkında açılan davayı kazanan Sotera Health (SHC), hisselerinin yaklaşık 33% yükseliş kaydetmesiyle dik bir tırmanışa geçti.

Mahkeme, davacı kadının kanser hastalığına yakalanmasından şirketin Sterigenics biriminin sorumlu olmadığına hükmetti. Bu dava, Sterigenics’e ait Willowbrook sterilizasyon tesisinin kansere ve diğer hastalıklara neden olduğuna yönelik iddialar çerçevesinde açılan davalardan biriydi.

SHC, pazartesi günkü seansın erken saatlerinde bir ara yaklaşık 60% yükseldi. Sonrasında geri gelen hisse, seansı 8 dolardan kapattı. Bu rakam, bir önceki gün kapanışına göre 1,98 dolarlık bir kazanca işaret ediyor.

Göze Çarpan Hisse: Sotera Health

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu yazı hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha