Borsa Haberleri

GoPro Hisseleri Düşmeye Devam Ediyor

May 6, 2022 • 2 dakika okuma süresi
GoPro Hisseleri Düşmeye Devam Ediyor

GoPro (GPRO) hisseleri, birinci çeyreğe ait bilançosunun beklentiyi aşmasına rağmen dün piyasa sonrası işlemlerde düşüş yaşadı.

GoPro CFO’su Brian McGee yaptığı açıklamada ikinci çeyrekte daha büyük bir gelir artışı hedeflediklerini belirtti.

Şirket ilk çeyrekte 6 milyon dolar ve hisse başına 4 sent net gelir elde ederken, yılın önceki çeyreğinde 10 milyon dolar, hisse başına 7 sent zarar açıkladı. Analistler, hisse başına 2 sentlik bir kaybı bekliyorlardı.

Bir yıl önceki gelir, 204 milyon dolardan 217 milyon dolara yükselirken, analistlerin beklentisi de 217 milyon dolardı.

GoPro, abonelik ve hizmetler de dahil olmak üzere GoPro.com’dan 89 milyon dolar gelir elde etti ve bu gelir toplamda 19 milyon doları buldu.

Şirket geçtiğimiz ay, GoPro’nun bu yıl için planladığı kameralardan biri olan HERO10 Black Bones‘u piyasaya sürdü. Baş Yönetici Nick Woodman’ın açıklamasına göre birinci şahıs görüş kamerasının, GoPro’nun sadık müşteri kitlesine hizmet etmesi bekleniyor.

GoPro, ikinci çeyrek gelirinde 235 milyon ila 245 milyon dolar arasında ve hisse başına 4 ila 8 sent arasında düzeltilmiş kazanç bekliyor. Öte yandan hisseler, perşembe günü mesai sonrası işlemlerde 4.2%’lik bir düşüş yaşadı.

GoPro Hisseleri Düşmeye Devam Ediyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı