Borsa Haberleri

Google’ın Yapay Zeka Robotu Artık Kullanımda!

March 22, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Google’ın Yapay Zeka Robotu Artık Kullanımda!

Microsoft (MSFT) ve OpenAI tarafından geliştirilen rakip projelerin getirdiği tehdidin büyümesi karşısında bir hamle yapan Google (GOOGL), yapay zeka sohbet robotunu genel kullanıma açtı.

Google’ın Bard sohbet robotu öncelikle, ABD ve Birleşik Krallık’taki kullanıcılar arasından seçilmiş bir bekleme listesinde yer alan sınırlı sayıdaki kullanıcının kullanımına açtı.

● Bard ile kullanıcılar arasında olabilecek etkileşim oranını sınırlayan şirket, OpenAI’ın ChatGPT ve kendi Bard sohbet robotundaki hatalardan ders çıkarma yoluna da gidiyor.

Google ayrıca, yapay zekanın son dönemde “halüsinasyonlara” (hatalı üretim bilgilerine) eğilimini dikkate alarak, kendi arama motoru dışındaki bir site üzerinden Bard’a erişim veriyor.

● Google (GOOGL)’ın, kasım ayında genel kullanıma açılarak teknoloji dünyasını sallayan ChatGPT sohbet robotuna verdiği “kırmızı kodlu” yanıtın en sonuncusu, deneme amaçlı bu adımlar oldu.

Google’ın Yapay Zeka Robotu Artık Kullanımda!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha