Borsa Haberleri

Google’dan Yapay Zeka ChatGPT’ye Rakip: Bard Chatbot

February 7, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Google’dan Yapay Zeka ChatGPT’ye Rakip: Bard Chatbot

Google (GOOGL) CEO’su Sundar Pichai pazartesi günü yaptığı açıklamada, Google’ın LaMDA olarak adlandırılan yapay zekasını kullanan Bard sohbet robotunu geri bildirim amaçlı olarak görücüye çıkaracaklarını duyurdu. Genel yapay zeka arzlarını hızlandırdıklarını ve sohbet robotunu kısa zaman içinde piyasaya süreceklerini belirtti.

● “Bard, genel kültür ile büyük dil modellerimizin gücü, zekası ve kreatifliğini birleştirmeyi amaçlıyor.” diyerek bir blog gönderisinde görüşlerini paylaşan Pichai, sohbet robotunun “yeni ve nitelikli yanıtlar için web’deki bilgileri kullandığını” ekledi.

● Google (GOOGL) tarafından Bard sohbet robotunun görücüye çıkarılmasından önce, Microsoft (MSFT) geçen ay yapmış olduğu açıklamada ChatGPT geliştiricisi OpenAI’ya “çok yılı kapsayan multimilyar” dolarlık bir yatırım yaptığını duyurmuştu.

● Google (GOOGL) bu hafta “yapay zeka gücünün kullanılması” konulu bir yapay zeka etkinliği düzenlemeye hazırlanıyor.

Google’dan Yapay Zeka ChatGPT’ye Rakip: Bard Chatbot

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha