Google

Google’dan İlaç Keşfini Hızlandıracak Yeni Yapay Zekâ Çözümleri

May 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Google’dan İlaç Keşfini Hızlandıracak Yeni Yapay Zekâ Çözümleri

Google (GOOG) Cloud, biyoteknoloji ve ilaç şirketlerinin ilaç keşif çalışmalarını hızlandıracak iki yeni yapay zekâ destekli çözüm açıkladı. 

Target and Lead Identification Suite ile Multiomics Suite olarak bilinen çözümlerin yakında küresel olarak kullanıma sunulacağı belirtiliyor. 

Google’dan yapılan açıklamaya göre amino asit yapılarının daha iyi anlaşılmasını ve protein yapılarının öngörülmesini kolaylaştırmak için tasarlanan Target and Lead Identification Suite çözümü, halihazırda Pfizer (PFE) ve Cerevel Therapeutics (CERE) gibi şirketler tarafından kullanılıyor. 

Öte yandan genomik verilerin analizi ve yorumlanmasına odaklanan Multiomics Suite de hassas ilaçların ilerlemesini destekleyebilir. Genetik mühendisliği şirketi Colossal Biosciences bu çözümü kullanmaya başlamış. 

Google’dan İlaç Keşfini Hızlandıracak Yeni Yapay Zekâ Çözümleri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha