Google

Google’dan Fitbit’e Yeni İyileştirmeler 

Google’dan Fitbit’e Yeni İyileştirmeler 
Google News Icon Takip Et

Alphabet’in (GOOGL) Google’ı, Fitbit’in kalp sağlığı izleme özelliklerini güncelleyerek medikal profesyonellerin kullanıcı verilerine erişimini ve analizini kolaylaştırdığını açıkladı. 

Google bir blog yazısında, Fitbit’in kalp atış hızı sensörlerinin yeteneklerini geliştirdiğini söyledi. ABD Gıda ve İlaç Dairesi (FDA) onaylı bu sensörler, oldukça ciddi bir kalp rahatsızlığı olan atriyal fibrilasyon (AFib) belirtilerini pasif olarak tespit ediyor.

Şirketten yapılan açıklamada “Daha önce, AFib verilerinizi sağlık hizmeti sağlayıcılarıyla ayrı olarak dışa aktarıp paylaşmak sizin sorumluluğunuzdaydı. Şimdi, sizin izninizle, doktorlar, hemşireler ve sağlık araştırmacıları gibi sağlık hizmeti ortakları, Fitbit Web API’ı içinde güvenli bir bağlantı aracılığıyla AFib verilerinize erişebilecek.” dedi. 

Sadece elektrokardiyogram (EKG) sensörüne sahip Fitbit modelleri, AFib’i normal ritimden ayırt etmek için gereken detaylı analizi doğru bir şekilde gerçekleştirebiliyor. Ancak Fitbit, olası AFib olaylarını belirlemek için uzun vadede düzensiz kalp atışı tespitini kullanarak, bu tespiti şirketin daha geniş bir donanım yelpazesine sunuyor.

Google, 2019 yılında Fitbit’i satın alarak giyilebilir fitness ürünleri sektöründe büyük yankı uyandırmıştı. O dönemde bu satın alma, Google’ın Apple’a (AAPL) giyilebilir cihazlar alanında rakip olma çabası olarak görülüyordu.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Benzinga