Borsa Haberleri

Google’dan Farklı Bir Sanal Gerçeklik: Project Starline!

October 14, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Google’dan Farklı Bir Sanal Gerçeklik: Project Starline!

● Meta, sanal gerçeklik (VR) başlıklarıyla tüketicileri metaverse dünyasına adım atmaya ikna etmeye çalışırken; Google, farklı bir sanal gerçeklik türü olan ve Project Starline olarak bilinen holografik video konferans projesinin testlerine devam ediyor.

● 3 boyutlu görüntüler, yüksek çözünürlüklü kameralar, özel derinlik sensörleri ve çığır açan bir ışıklı ekranla donatılmış bir video konferans kabini olarak geçtiğimiz yıl tanıtımı yapılan Project Starline, herhangi bir aksesuara gerek duyulmaksızın ekranın her iki tarafında bulunan kişilere gerçek bir deneyim sunacak.

● Google yaptığı açıklamada; Salesforce, WeWork, T-Mobile ve Hackensack Meridian Health gibi işletme ortaklarının ofislerinde kullanılacak bir erken erişim programıyla, Starline’ın gerçek dünya testlerinin kapsamının genişletileceğini belirtti.

● Starline’da kullanılan teknoloji, farklı bir “sanal” gerçeklik deneyimi sunuyor ve insanların bir oyundaymış gibi avatarlarla değil kendi görüntüleriyle temsil edilmesini sağlıyor.

● Google, Meta’nın şu an yaptığı gibi avatarların daha gerçekçi görünmesi için göz ve yüz hareketlerini izleyen kameralar kullanan bir teknoloji geliştirmek veya sanal gerçeklik ortamındaki vücudunuza nasıl bacak ekleyeceğini düşünmek yerine, insanları oldukları gibi göstermeye çalışıyor. Üstelik bunu başlık gibi herhangi bir ekstra donanım olmadan gerçekleştirmek istiyor.

● Google, erken erişim programı sonuçlarını önümüzdeki yıl paylaşacak.

Google’dan Farklı Bir Sanal Gerçeklik: Project Starline!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı