Borsa Haberleri

Google’a Yapay Zeka İnovasyonları Yön Verecek!

March 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Google’a Yapay Zeka İnovasyonları Yön Verecek!

Google (GOOGL), yapay zeka sohbet robotu Bard’ı geçen hafta genel kullanıma açtı. Monness, Crespi, Hardt yatırım kurumundan yapılan açıklamada, genel olarak sohbet botları ve yapay zekanın öne çıktığı bu dönemde, şirketin bundan sonraki çalışmalarına bu alanda gerçekleştirdiği inovasyonların yön vereceği vurgulandı.

● Google (GOOGL) hisselerini “AL” notuyla tavsiye eden analist Brian White, Bard’ın genel kullanıma açılmasıyla yetinmeyen şirketin, yapay zekayı diğer alanlarda da kullandığını kaydetti.

● White özellikle; bulut alanına yönelik üretimsel yapay zekaya, Vertex AI alanındaki üretimsel yapay zeka desteğine ve üretimsel yapay zeka tabanlı uygulama geliştirme birimlerine ve bunun yanı sıra yapay zeka alanındaki yeni ortaklıklara ve programlara dikkat çekti. Google (GOOGL) ayrıca, geliştiricilerin bu özellikleri şirketin dil modellerine entegre etmesine olanak tanıyan PaLM API uygulamasının da kullanıma sunulduğunu duyurdu.

● Üretimsel yapay zeka teknolojisini Workspace platformuna da taşıyan Google, artık kullanıcıların yazı yazmasına ve anında bir taslak oluşturmasına da olanak tanıyor.

● Bir yatırımcı bilgilendirme yazısında görüşlerini paylaşan White, “Sonuçta, Alphabet’in uzun vadeli dijital reklam eğiliminden yararlanma, bulut segmentindeki büyümeye katılma, yapay zeka teknolojisini kullanarak inovasyon geliştirme, dijital dönüşümden yararlanma ve daha yalın bir maliyet yapısından istifade etme konusunda güçlü bir konumda olduğuna inanıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Google’a Yapay Zeka İnovasyonları Yön Verecek!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha