Borsa Haberleri

Google YouTube TV Ücretlerine Zam Yaptı! Nasıl Etkiler?

March 17, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Google YouTube TV Ücretlerine Zam Yaptı! Nasıl Etkiler?

Google (GOOGL)’dan dün yapılan açıklamada, artan içerik maliyetleri nedeniyle aylık YouTube TV abonelik ücretinin artırıldığı duyuruldu.

● Şirket, abonelere gönderdiği e-postada, “İçerik maliyetlerinin artmasından ve hizmet kalitemizi artırmaya yönelik yatırımlara devam ettiğimizden dolayı, size mümkün olan en iyi hizmeti sunabilmek için fiyatımızda güncelleme yapıyoruz.” açıklamasında bulundu.

● Google (GOOGL)’ın, kablosuz yayın aboneliklerini iptal ettirenler için kablosuz TV abonelik ücretini artırma kararından önce; Disney (DIS), Apple (AAPL) ve HBO gibi rakip online dijital yayın platformları benzer hamlelerde bulunmuştu.

Google YouTube TV Ücretlerine Zam Yaptı! Nasıl Etkiler?

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha