Borsa Haberleri

Google Yeni Pixel Model Telefonlarını ve Akıllı Saatini Tanıttı

October 7, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Google Yeni Pixel Model Telefonlarını ve Akıllı Saatini Tanıttı

● Google; perşembe günü, Pixel 7 ve Pixel 7 Pro telefonlarının ve ilk akıllı saati olan Pixel Watch modelinin piyasaya sürüleceğini açıkladı.

● Pixel, büyümeye devam etse de telefon pazarında sadece küçük bir segmente hakim. Alphabet (GOOGL) şirketinin ilk çeyreğe ilişkin kazanç açıklamasında şirketin CEO’su Sundar Pichai, Pixel 6 Serisinin “tüm zamanların en hızlı satılan Pixel modeli” olduğundan bahsetti ve şirketin çeyrek dönem satış rekoru kırdığını belirtti. Şirket, bu başarıyı yeni Pixel 7 modeliyle de sürdürmeyi umuyor.

● Google, kazancının çoğunu reklamlardan elde ediyor ve doğrudan donanım ürünleriyle ilgili kazancı açıklamıyor. Şirketin bildirdiği “diğer” kazanç segmenti ise; donanım ürünleri, Play Store ve reklamsız YouTube kazançlarından oluşuyor.

● Şirket, bu yılın ikinci çeyreğinde “diğer” kazanç segmentinde çeyrek dönem için 6,55 milyar dolarlık kazanç elde ettiğini açıkladı. Bu rakam, önceki yıl açıklanan 6,62 milyar doların biraz altında kalıyor. Apple (AAPL) ise ikinci çeyrekteki iPhone kazancını 50,5 milyar dolar olarak açıkladı.

● Fitbit donanımlı Pixel Watch başlangıç fiyatı 349,99 dolar olacak. Pixel 7 serisi 599 dolardan, Pixel 7 Pro serisi ise 899 dolardan satışa sunulacak.

● Tüm ürünler için ön siparişler bugün başladı ve ürünler 13 Ekim günü mağazalarda yerini alacak.

Google Yeni Pixel Model Telefonlarını ve Akıllı Saatini Tanıttı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı