Google

Google, Yeni Bilgisayarlarına Yapay Zekâ Özellikleri Ekledi

May 28, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Google, Yeni Bilgisayarlarına Yapay Zekâ Özellikleri Ekledi

Google (GOOGL), dizüstü bilgisayarı Chromebook Plus modellerine bir dizi yeni yapay zekâ ve oyun özelliği ekledi. 

Şirket, Chromebook Plus’ta Google AI’ın kullanıcılara yapay zekâlı bir yazı asistanı, gelişmiş fotoğraf düzenleme ve Gemini’ı ana ekrandan kullanma olanağı sağlayacağını duyurdu. Şirket ayrıca, yeni Chromebook Plus kullanıcılarına Google One AI Premium planını bir yıl boyunca ücretsiz olarak sunacak.

Şirket ayrıca Acer, Asus ve HP’nin (HPQ) dört Chromebook Plus modeli ve iki ekonomik Chromebook’u da içeren altı Chromebook’tan oluşan yeni serisini de detaylandırdı. Acer’ın Chromebook Plus modellerinden biri, özellikle öğretmen ve eğitim personeli için tasarlandı.

Intel (INTC) Ticari Müşteri Segmenti Genel Müdürü Jennifer Larson, “Intel Core Ultra işlemciler tarafından desteklenen Chromebook Plus, öğretmenlerin verimliliğini artırmaya yardımcı olan son teknoloji yapay zeka özellikleri sunuyor.” dedi.

Google’ın önümüzdeki ay eğitim odaklı Chromebook’ları için bir güncelleme daha yapması bekleniyor.

Google, Yeni Bilgisayarlarına Yapay Zekâ Özellikleri Ekledi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha