Google

Google, Yapay Zekâ Kullanımını Artırmak için 28 Milyon Dolar Harcayacak

February 12, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Google, Yapay Zekâ Kullanımını Artırmak için 28 Milyon Dolar Harcayacak

Alphabet’in (GOOGL) Google’ı, Avrupa’daki insanların yapay zekâ kullanmayı öğrenmelerine yardımcı olmak için 25 milyon Euro’luk (26,98 milyon dolar) bir ödenek taahhüt etti.

Teknoloji devi, eğitimden yararlanma olasılığı en yüksek olanlara ulaşmaya yardımcı olabilecek sosyal girişimler ve kâr amacı gütmeyen kuruluşlar için başvuruları açtığını söyledi.

Şirketlerini ölçeklendirmek için yapay zekâ kullanan şirketleri desteklemek üzere bir dizi “büyüme akademisi” kurmaya hazırlanan Google ayrıca, ücretsiz çevrimiçi yapay zekâ eğitim kurslarını 18 dile genişletti.

Google ile birlikte kâr amacı gütmeyen programı yürüten Centre for Public Impact’in yönetici direktörü Adrian Brown, “Araştırmalar, yapay zekânın faydalarının, özellikle ekonomik güvenlik ve istihdam açısından mevcut eşitsizlikleri daha da kötüleştirebileceğini gösteriyor. Bu yeni program, Avrupa’daki insanların yapay zekâ konusundaki bilgi, beceri ve özgüvenlerini geliştirmelerine yardımcı olacak ve hiç kimsenin geride kalmamasını sağlayacak.” diyor. 

Yapay zekâ hamlelerini farklı alanlara yayın şirket, hatırlarsan geçtiğimiz ay bölgede internet hizmetlerine yönelik artan talebi karşılamak üzere Londra’nın hemen dışında bir veri merkezi inşa etmek için 1 milyar dolar yatırım yapacağını duyurmuştu.

Google, Yapay Zekâ Kullanımını Artırmak için 28 Milyon Dolar Harcayacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters