Borsa Haberleri

Google ve Reddit’ten İçerik Lisanslama Anlaşması

February 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Google ve Reddit’ten İçerik Lisanslama Anlaşması

Sosyal medya platformu Reddit, Google (GOOGL) ile içeriğini arama motoru devinin yapay zekâ modellerini eğitmek için kullanılabilir hale getirmek üzere bir anlaşma yaptı.

Reuters’ın konuyla ilgili bilgisi olan kaynaklara dayandırdığı haberine göre Alphabet’in sahibi olduğu Google ile yapılan sözleşme yılda yaklaşık 60 milyon dolar değerinde.

Anlaşma, yüksek profilli bir halka arza hazırlanan Reddit’in, TikTok ve Meta Platform’un (META) Facebook’u gibi reklam gelirleri için yarıştığı şiddetli bir rekabetin ortasında yeni gelir elde etme çabalarının altını çiziyor. 

Geçen yıl Reddit, içeriğini dağıttığı uygulama programlama arayüzüne (API) erişim için şirketlerden ücret alacağını söylemişti. Google ile yapılan ortaklık, Reddit’in büyük bir yapay zekâ şirketiyle yaptığı ilk anlaşma.

Üç yıldan uzun bir süredir halka açılmayı düşünen San Francisco merkezli Reddit, bu hafta ilk halka arz başvurusunu yapmaya hazırlanıyor ve bu da potansiyel halka arz yatırımcılarına ilk kez şirketin mali durumunu detaylandıracak. İki kaynak, başvurunun yarın gibi erken bir tarihte yapılabileceğini söyledi.

Reddit’in borsaya açılması, Pinterest’in (PINS) 2019’da hisselerini halka sunmasından bu yana büyük bir sosyal medya şirketinin ilk halka arzı olacak.

Google ve Reddit’ten İçerik Lisanslama Anlaşması

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters