Google

Google ve Fitbit’ten Yapay Zekâlı Kişisel Antrenör

Mart 25, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Google ve Fitbit’ten Yapay Zekâlı Kişisel Antrenör

Google (GOOGL) Research ve Fitbit, kullanıcılarının formda ve sağlıklı kalmasına yardımcı olacak yapay zekâ tabanlı bir kişisel eğitmen sunmak için bir büyük dil modeli (LLM) üzerinde çalışıyor.

Bir blog yazısında Google, yeni modelin Fitbit mobil uygulamasındaki kişiselleştirilmiş sağlık özelliklerini güçlendireceğini, Fitbit ve Pixel cihazlarından topladığı verilere dayanarak içgörü ve öneriler sunacağını açıkladı.

Hatırlarsan, Google 2021 yılında fitness ürünleri üreticisi Fitbit’i satın almıştı. 

Google, yeni yapay zekâ modelinin kullanıcılarının uyku düzenindeki ve uyku kalitesindeki değişiklikleri analiz etmek ve ardından bir sonraki antremanın yoğunluğu açısından nasıl olması gerektiğine dair önerilerde bulunmak gibi kabiliyetleri olacağını belirtiyor.

Şirket, modelin Google’ın yeni Gemini modelleri üzerine inşa edildiğini ve “yüksek kaliteli araştırma çalışmalarından elde edilen veri kümesi üzerinde” geliştirildiğini söylüyor. Ayrıca Google, tüm bu çalışmaların antreman koçları ve sağlıklı yaşam uzmanlarıyla birlikte yapıldığını belirtiyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Mashable