Google

Google “Simplicity Sprint” Girişimini Duyurdu

August 1, 2022 • 2 dakika okuma süresi
Google “Simplicity Sprint” Girişimini Duyurdu

Google (GOOGL) CEO’su Sundar Pichai, çarşamba günü personelin odaklanmasını ve verimliliğini artırmayı hedefleyen “Simplicity Sprint” adlı yeni çalışmayı duyurdu. Şirket yetkilileri, giderek daha belirsiz bir hâl alan ekonomiye dair uyarılarda bulundu. Bir süredir gündemi meşgul eden işten çıkarmalar konusundaki endişeleri anladığını ancak şirketin henüz genel iş gücünü azaltmayı hedeflemediğini söyledi. İkinci çeyrek rakamlarından memnun kalmayan Google, söz konusu çalışmayla mevcut personelleriyle daha verimli sonuçlar elde etmeyi hedefliyor. Şirket, tam zamanlı personelleriyle yaptığı görüşmede ekiplerinin daha müşteri odaklı ve titiz çalışmalarını beklediklerini söyledi. 

Teknoloji Devi “Simplicity Sprint” ile Verim Artırmayı Hedefliyor

Sundar Pichai çarşamba günkü kapsamlı toplantıda 170.000’den fazla tam zamanlı personeliyle yaptığı konuşmada, verimliliğe ve ekip çalışmasına dair görüşlerini dile getirdi. Bu amaç doğrultusunda daha hızlı ürün geliştirme fikirlerinin yer aldığı “Simplicity Sprint” girişimini duyurdu. Yazılım geliştirmede ve teknoloji çalışmalarında hedefe kısa ve hızlı adımlara ulaşma anlamına gelen “sprint”, bu girişimde de benzer amacı ifade ediyor. Pichai, çalışmanın amacını “daha iyi sonuçların daha hızlı alınması” olarak belirtti. Bu girişimin hayata geçirilmesinde CNBC anketleri ve Googlegeist araştırmaları etkili oldu. Söz konusu araştırmalara göre şirketin ilerlemesinin önündeki engeller arasında israf ve adaletsiz personel değerlendirmeleri gösterildi.

Google Mevcut İş Gücünü Koruyacağını Söyledi

Çarşamba günkü geniş katılımlı toplantının ardından yöneticiler, çalışanların olası işten çıkarmalar hakkındaki endişeleri hakkında görüşlerini paylaştı. Konuyla ilgili olarak Google personel başkanı Fiona Cicconi, “Ekiplerden daha odaklı ve verimli olmalarını istiyoruz. Gelecekteki ekonomiye göre şartlar belirsiz olsa da şu anda Google’ın genel iş gücünü azaltmayı düşünmüyoruz.” dedi. Ayrıca sözlerine son dönemin en büyük işe alımlarını içinde bulunduğumuz yılda yaptıklarını da ekledi. Şirket kısa süre önce 2023 yılına kadar istihdam ve yatırım süreçlerini yavaşlattığını duyurmuştu. 

Google “Simplicity Sprint” Girişimini Duyurdu

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı