Google

Google, Reklam Platformunda Üretici Yapay Zekâ Kullanacak

April 20, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Google, Reklam Platformunda Üretici Yapay Zekâ Kullanacak

Şirketlerin yapay zekâ entegrasyonuyla teknoloji rekabeti artmaya devam ediyor. Google (GOOG), gelecek aylarda “orijinal” reklamlar üretebilmek için reklam segmentinde üretici yapay zekâ kullanmaya başlayacağını açıkladı. 

Yapay zekâyı biliyoruz, peki üretici yapay zekâ? Üretici yapay zekâ teknolojisi, esasen bir içeriği tanımlanmaktan ziyade yeni içerik oluşturabilmek için eski verilere dayanan bir teknoloji türü. 

Google’ın uygulayacağı üretici yapay zekâyla reklamcılar yapay zekâyı belirli bir reklam kampanyasına ilişkin görsel, video veya metinle besleyecek ve yapay zekâ da bu materyali birleştirerek hedef kitleye yönelik reklamlar oluşturabilecek. 

Google, geçen haftalarda da Microsoft’un (MSFT) ChatGPT’sine rakip olacak sohbet robotu Bard’ı uygulamaya koymuş ve kullanıcılardan geri bildirim almaya başlamıştı. 

Google, Reklam Platformunda Üretici Yapay Zekâ Kullanacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Atom Finance