Google

Google, Donanım ve AR Tarafında Çalışan Yüzlerce Kişiyi İşten Çıkarıyor

Ocak 11, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Google, Donanım ve AR Tarafında Çalışan Yüzlerce Kişiyi İşten Çıkarıyor

Alphabet’in (GOOGL) Google’ı; dün yaptığı açıklamada, maliyetleri düşürme kapsamında birden fazla ekipte yüzlerce çalışanı işten çıkaracağını söyledi. 

Google; “Sesli Asistan” biriminde çalışan yüzlerce kişiyi, ayrıca Pixel, Nest ve Fitbit’ten sorumlu donanım ekibinde ise artırılmış gerçeklik (AR) ekibinin çoğunun işten çıkarılacağını açıkladı.

Şirket, 2023’ün başlarında da 12 bin çalışanını veya küresel işgücünün 6%’sını işten çıkaracağını duyurmuştu. 

Bu işten çıkarmalar; Microsoft (MSFT) ve Google gibi teknoloji devlerinin üretici yapay zekâ (AI) teknolojisinin giderek daha fazla benimseneceği üzerine yarıştığı bir dönemde gerçekleşti. Geçen yıl Google, sanal asistanına üretici yapay zekâ becerileri eklemeyi planladığını duyurmuştu. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti