Borsa Haberleri

Google, Cloud Next Etkinliğinde Analistlerden Tam Puan Aldı

Ağustos 30, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Google, Cloud Next Etkinliğinde Analistlerden Tam Puan Aldı

Alphabet’in (GOOGL) Google’ı (GOOG), dün başlayan yıllık Cloud Next konferansında Wall Street analistlerini etkileyen birkaç yeni ortaklık, yeni çipler ve yeni yapay zekâ araçlarını tanıttı. 

🎯 Google için “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu ve 145 dolar hedef fiyatını koruyan KeyBanc Capital Markets analisti Justin Patterson, etkinliğin şirketin bulut biriminin rakiplerine kıyasla rahatlığını vurguladığını ve şirketin değerlemesini artırmaya yardımcı olabileceğini söyledi. 

Patterson bir yatırımcı notunda, “Google Cloud’un yapay zekâ ürün döngüsünün gücü sayesinde 2025 yılına kadar yıllık 20%’lik bir büyümeyi sürdürebileceğini düşünüyoruz. Bulut geliri ve kârlılığı arttıkça, Google Cloud’un şirket değerlemesini desteklediğini görüyoruz.” diyor. 

🎯 Öte yandan şirkete yönelik “AL” notu ve 146 dolarlık hedef fiyatı olan Bank of America analisti Justin Post da birçok ortaklığın ve yeni yapay zekâ ve makine öğrenimi becerilerinin öne çıkan özellikler arasında olduğuna dikkat çekti. 

Post, “Google Cloud, çeşitli büyük dil modellerini ve doğal dil işleme becerilerini platformuna entegre ettiğinden, etkinliğin Google Cloud yapay zekâ becerileri üzerindeki çıkıntıları azaltmaya yardımcı olacağına inanıyoruz.” yorumunu yapıyor. 

🎯 Ayrıca JMP Securities analsitleri de şirketin geliştirici odaklı yeni yapay zekâ araçları duyurduğunu ve aynı zamanda yapay zekâyı Google Workspace uygulamalarına daha derinlemesine yerleştirdiğini söylüyor. 

JMP, Alphabet’in 138 dolarlık hedef fiyatı ve “SEKTÖR ÜSTÜ PERFORMANS” notunu koruyor ve yapay zekânın önümüzdeki on yıl içinde teknolojik evrimin itici gücü olabileceğine daha fazla ikna olarak, Google’ı yapay zekâ alanında lider olarak görmeye devam ediyor.

🎯 Bugün Alphabet’in “AL” notunu korurken, 12 aylık ortalama hedef fiyatını da 142 dolar seviyesinden 146 dolara taşıyan BofA, Google’ın Nvidia (NVDA), SAP (SAP) ve Workday (WDAY) ile ortaklıklarının altını çiziyor. 

Analistler, Google’ın güçlü üretici yapay zekâ becerileriyle son üç ayda 150 kat artan yapay zekâ projeleri, müşteri hacminin arttığına dair ilk işaretleri ve kârların iyileşmesi nedeniyle bulut segmentini hisse için olumlu bir itici güç olarak görüyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha, The Fly

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti