Borsa Haberleri

Google CEO’sundan 4,4 Milyon Dolarlık Insider Satışı

Google CEO’sundan 4,4 Milyon Dolarlık Insider Satışı
Google News Icon Takip Et

Alphabet’in (GOOGL) CEO’su Sundar Pichai, temmuz ayına hisse satışlarıyla başladı.

Pichai, 3 Temmuz’da gerçekleşen iki işlemde 4 milyon 201 bin 748 adet A Sınıfı, 4 milyon 201 bin 748 adet de C sınıfı Google hissesini toplam 4,2 milyon dolara elden çıkardı. 

Buraya küçük bir parantez açalım. Bir şirketin çalışanlarının veya imtiyazlı hisse sahiplerinin (yönetim kurulu, genel kurul vb.) şirket hisseleri satın almasına “insider” alımı adı verilir. Aynı şekilde bu yetkililerin şirket hisseleri satmasına da insider satışı adı verilir.

Pichai’nin yanı sıra diğer şirketlerin üst düzey yöneticileri bu hafta çeşitli insider alım ve satımları yaptı. Kim ne kadar alım satım yapmış senin için derledik.

  • Insider Alımları:

🎯 Stellantis (STLA) 10% hissedarı Stellantis N.V., 1 Temmuz’da 54,9 milyon dolar değerinde 17 milyon 401 bin 153 adet hisse satın aldı. 

🎯 Globalstar (GSAT) Direktörü James Monroe, 28 Haziran’da toplam 4 milyon 510 bin 855 adet hisseyi, 4,8 milyon dolara satın aldı. 

  • Insider Satışları:

🎯 Meta Platforms (META) CEO’su Mark Zuckerberg, 1 ve 2 Temmuz’da gerçekleşen iki ayrı işlemde toplam 16 milyon dolar karşılığında 33 bin 404 adet hisseyi elden çıkardı. 

🎯 Synopsys (SNPS) Yönetim Kurulu Başkanı Aart de Geus, 2 ve 3 Temmuz’da gerçekleşen iki ayrı işlemde toplam 4,3 milyon dolar karşılığında 7 bin 129 adet hisse sattı. 

🎯 Hubspot (HUBS) CEO’sy Yamini Ranfan, 2 Temmuz’da 2 bin 877 adet hissesini 1,7 milyon dolara sattı. 

🎯 Cloudflare (NET) COO’su 1, 2 ve 3 Temmuz’da gerçekleşen üç ayı işlemde 10,6 milyon dolar karşılığında toplam 152 bin 860 adet hisse sattı. 

🎯 Arista Networks (ANET) CEO’su Jayshree Ullal, 1 Temmuz’da 8,9 milyon dolar karşılığında 25 bin adet hisse sattı. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Finviz