Google

Google CEO’su: İşten Kovulmalar Devam Edecek

January 18, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Google CEO’su: İşten Kovulmalar Devam Edecek

Geçtiğimiz yılın başında teknoloji sektöründe görülen işten çıkarma dalgası görünüşe göre bir teknoloji devinde henüz sona ermedi.

Alphabet’in (GOOGL) sahibi olduğu Google CEO’su Sundar Pichai, şirketin yatırımlarını yapay zekâya kaydırmaya devam edeceğini söylediği 2024 yılında, çalışanlarını işten çıkarmaların devam edeceği konusunda uyardı. 

Pichai, “2024 öncelikleri” başlığıyla çalışanlarına gönderdiği bir notta, “İddialı hedeflerimiz var ve bu yıl büyük önceliklerimize yatırım yapacağız.” dedi ve şirketin önümüzdeki günlerde bu yıl için belirlenen yapay zekâ hedeflerini paylaşacağını söyledi. 

Bu yatırımı gerçekleştirmek için kapasite oluşturma gerçeğiyle karşı karşıyayız, zor kararlar vermemiz gerekecek.” diye devam eden Pichai, bazı ekipler için bunun işten çıkarmalar anlamına geleceğini belirtti. 

Google CEO’sunun geçmişte gönderdiği notlar Google’da, işgücünün 6%’sı olmak üzere 12 bin kişinin işten çıkarılacağını açıkladığı Ocak 2023’ten bu yana bir dizi işten çıkarma turuna yol açtı. 

Geçtiğimiz yıldan bu yana şirket, merkezi mühendislik, donanım ve reklamcılık gibi alanlar dahil olmak üzere birçok iş segmentinde ek yüzlerce çalışanının işine son verdi.

Google CEO’su: İşten Kovulmalar Devam Edecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC