Google

Google, AI Overviews Ürününü Reklamlı Sunacak

May 22, 2024 • 2 dakika okuma süresi
Google, AI Overviews Ürününü Reklamlı Sunacak

Alphabet’in (GOOGL) Google’ı, geçtiğimiz günlerde düzenlediği yıllık geliştirici konferansı I/O’da tanıttığı AI Overviews özelliğinde, yapay zekâ tarafından oluşturulan yanıtlarda reklamları test etmeye başlayacağını söyledi.

Şirketin bir blog yazısında belirttiğine göre reklamlar, sorgunun alaka düzeyine ve bilgilere dayalı olarak AI Overview içindeki sponsorlu bir bölümde görülebilecek.

Google’ın bu hamlesi, şirketin hakimiyetini geleneksel arama reklamcılığının ötesine, gelişmekte olan üretici yapay zekâ teknolojisine genişletme çabasını yansıtıyor diyebiliriz.

Google, teknoloji devi için önemli bir gelir kaynağı olan reklam satışlarını, yapay zekâyı arama motoruna entegre ederek artırmayı hedefliyor. Şirketin en son bilançosuna göre ilk çeyrekte reklam satışları 13% artışla 61,7 milyar dolara ulaşmıştı.

Şirket, reklamverenlerden geri bildirim alarak yeni reklam formatlarını test etmeye ve öğrenmeye devam edeceğini söyledi.

Geçtiğimiz hafta I/O konferansında Alphabet, güçlendirilmiş Gemini sohbet robotu ve ödüllü arama motorundaki iyileştirmeler de dahil olmak üzere, işletmelerinde yapay zekâ hamlelerini sergiledi.

Google, AI Overviews Ürününü Reklamlı Sunacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters