Borsa Yorumları

Goldman’ın Piyasalardaki Zorlu Koşullarda Bile Artış Beklediği Hisseler

Ağustos 21, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Goldman’ın Piyasalardaki Zorlu Koşullarda Bile Artış Beklediği Hisseler

Son günlerde piyasalarda yaşanan volatilite, yatırımcıları biraz tedirgin ediyor olabilir ancak Goldman Sachs analistleri, bu hafta herkesi sükunete davet ediyor.

Banka, dalgalı piyasalarda zarar görmeden yolunu bulmak isteyenler için iyi konumlandığına inandığı ve “AL” notu verdiği birkaç hisse paylaştı. 

Biz de Goldman’ın fırtınayı atlatmak için sunduğu hisseleri senin için derledik:

🎡 Cedar Fair (FUN): Goldman analisti Lizzie Dove’un, Ohio merkezli eğlence parkı şirketinin hisselerine olan inancı artıyor.

Dove, Cedar’ın karışık ikinci çeyrek bilançosundan sonra “daha iyi temel katılım eğilimlerinin, eğlence parklarına yönelik tüketici iştahının azaldığı yönündeki yatırımcı korkularını hafifletmesini” bekliyor.

Bu nedenle şirkette gelecek yıl için kâr artışı gördüğünü söyledi. Ancak analiste göre 2023’ün geri kalanında da fiyat baskısı devam edecek.

Dove, “Buna rağmen misafirler parklara girdikten sonra yapılan harcamalar beklediğimizden daha yüksek ve yiyecek ile içecek harcamalarındaki bu gücün, daha yavaş seyreden bilet fiyatı büyümesi görünümümüzü kısmen dengelemesini bekliyoruz.” diyor. 

Analist, kısa süre önce “AL” notunu koruduğu hissenin 12 aylık ortalama hedef fiyatını 43 dolardan 47 dolar seviyesine taşıdı. 

👩‍💻 Gartner (IT): Goldman analisti George Tong’a göre bilişim teknoloji şirketi, tabiri caizse gaza basmış durumda.

Banka, Gartner’ın son ikinci çeyrek bilançosunun ardından şirkette “değerleme artışı” gördüğünü söyledi.

Tong, yükseliş beklentisine gerekçe olarak Gartner’ın küresel iş satışları ve küresel teknoloji satış bölümlerinin gücünü gösteriyor. Analist, her iki bölümün de yıllık çift haneli abonelik geliri artışı kaydetmeye devam ettiğini söyledi.

Tong ayrıca danışmanlık ve konferans gelirlerinin sağlam olduğunu ve hisselerin mevcut seviyelerde göz ardı edilemeyecek kadar “cazip” olduğunu belirtiyor. 

Gartner hisseleri, bu yıl 2%’den fazla değer kaybetti.

Yine de analist, “Gelir, FAVÖK marjları ve hisse başına kârda tahminlerimizden ve konsensüsten daha iyi performans gösteren ikinci çeyrek sonuçlarının ardından Gartner’da cazip bir değerleme artışı görmeye devam ediyoruz.” diyor. 

🔋 Phillips 66 (PSX): Goldman analistleri, hissede görülen son ralliden sonra daha mütevazı bir artış beklese de Phillips 66’nın “AL” notunu koruyor. 

Tahminlerimize göre, şirket rafinaj ve pazarlamada hafif bir artış kaydederken kimyasallar beklentilerle daha uyumlu oldu.” diyen Goldman analistleri, 2023/2024 yıllarında 10%’a yakın bir sermaye getirisi öngörüyor. 

Şirketin hissedar getirisi stratejisini cazip bulmaya devam eden analistler, PSX için belirledikleri 125 dolar seviyesindeki hedef fiyattan 17%’ye yakın getiri bekliyor. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti