Al Sinyali Veren Hisseler

Goldman’ın “GÜÇLÜ AL” Listesi: Bir Hissede 50% Artış Bekliyor

July 24, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Goldman’ın “GÜÇLÜ AL” Listesi: Bir Hissede 50% Artış Bekliyor

Goldman Sachs’ın “GÜÇLÜ AL” listesindeki hisseler, analistlerinin ciddi potansiyele sahip olduğuna inandığı bir dizi şirkete yer veriyor. Banka, listedeki bir hissede 50% artış olabileceğini düşünüyor.

Wall Street bankasının listesi, performansını artırmasını beklediği ve analistlerden “AL” notuna sahip çeşitli sektörlerden şirketler sunuyor.

Dilersen bu hisselere birlikte bakalım:

💻 Baidu (BIDU): Goldman, geçtiğimiz günlerde Çinli internet arama devi Baidu’yu listesine ekledi. Analistler, “Baidu’yu seküler üretici yapay zekâ temasına yönelen ve bu alanda en iyi konumlanmış Çinli internet isimlerinden biri olarak görüyoruz.” yorumunu yaptı.

Bankanın analistleri, Baidu’nun çevrimdışı küçük ve orta ölçekli işletmelere yüksek oranda maruz kalması nedeniyle arama reklamcılığında istikrarlı bir toparlanma yolunda olduğunu söyledi. 

Yılın ikinci yarısında, büyük dil modelleri (büyük miktarda veri ile eğitilmiş yapay zekâ programları) için yasal onay gibi önemli katalizörler beklediklerini de ekleyen analistler, “Piyasa şu anda Baidu’nun yapay zekâ girişimleri için sınırlı bir değer fiyatlıyor. Hisse senedi Alibaba’dan (BABA) daha iyi bir performans gösterdi ve Tencent’e (TCEHY) göre 10%-15% oranında değer kazanacak.” diyor. 

Goldman, şirket hissesi için 197 dolar seviyesinde 12 aylık ortalama hedef fiyat belirledi. Bu da BIDU’nun 37% artabileceğini ima ediyor. 

💸 Shift4 Payments (FOUR): Ödeme işleme şirketi Shift4 Payments da Goldman’ın listesinde yer alıyor. Şirket, bankanın 13 Temmuz tarihli bir notunda makul bir fiyatla büyüme yolunca olan hisseler listesinde de yer aldı.

Goldman analistleri, 2022’den 2025’e kadar şirketin en az 10% satış CAGR (yıllık bileşik büyüme oranı) büyümesi görebileceğini ve fiyat-kazanç-büyüme oranının 1,0’ın altında olduğunu belirtti.

Shift4 Payments’ın küçük ve orta ölçekli işletmelerin ödemeleri alanına yeni giren şirketlerle rekabet edebilecek iyi bir konuma sahip olduğunu belirten Goldman analistleri, “Yenilenmiş, modern restoran POS [satış noktası] platformu ve yeni dikeyler, şirkete pazar payı büyümesi sağlayabilir.” dedi.

🎥 Warner Bros Discovery (WBD): Goldman, Warner Bros Discovery’nin risk/ödül oranını rakiplerine kıyasla çok cazip olarak gördüğünü ve hissenin medya sektöründeki en iyi seçim olduğunu söyledi.

Şirketin ikinci çeyrekte serbest nakit akışıyla finanse edilen 1 milyar dolardan fazla borcu geri ödediğini vurgulayan analistler, “Bu, zorlu faaliyet ortamına rağmen WBD’nin 2023’ün ilk mali çeyrek hedefinin önünde ilerlediğini gösteriyor.” yorumunu yapıyor.

Goldman, “GÜÇLÜ AL” listesinde yer alan Warner Bros Discovery’e 20 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyat belirlemiş. Bu da hissenin 50% artış potansiyeli sunduğu anlamına geliyor. 

Goldman’ın “GÜÇLÜ AL” Listesi: Bir Hissede 50% Artış Bekliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC