Borsa Yorumları

Goldman’ın En Az 75% Artış Beklediği Hisseler

May 26, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Goldman’ın En Az 75% Artış Beklediği Hisseler

Bilanço sezonu sona ererken, Goldman Sachs yatırımcılara en az 75% artış potansiyeli olan üç hisse öneriyor. 

Yatırım bankasına göre, ilk çeyrekte yatırımcılar küresel tüketici sağlığı ve pandemi sonrası görülen ekonomik büyümenin artan kârlarla dengelemesine odaklandı. Ancak ileriye doğru bakarken, Goldman analistleri kârlı iş modellerine sahip büyük şirketlere ilgi gösteriyor.

🥇 Ya büyük oyna ya da hiç oynama: Eric Sheridan öncülüğündeki Goldman analistleri “Son iki çeyrek dönemde, bir yandan güçlü bilançolar açıklayan bir yandan da istikrarlı/iyileşmiş performanslar sergileyen şirketler, pozitif piyasa tepkileriyle en çok kazanan şirketler oldu.” yorumunu yapıyor.

Goldman, birinci çeyrek bilanço sonuçlarına dayanak Upwork (UPWK), Expedia (EXPE) ve Xometry’nin (XMTR) 75%’in üzerinde değer kazanmasını bekliyor. 

💻 Upwork: Çeşitli sektörlerde freelance çalışan kişileri iş verenlerle bir araya getiren platform, yüksek faiz oranlarına rağmen son dönemlerde müşteri sayısında bir düşüş gördü. 

Ancak Goldman’a göre, şirketin mevcut müşterileri yapay zekâya ilişkin projelere odaklı ve bu da Upwork’ün bu alanda ciddi fırsatlardan yararlanabileceğini ima ediyor. 

Upwork hisse fiyatının önümüzdeki 12 ayda 103,8% artmasını bekleyen Goldman analistleri, “Makro etki ve belirsizliklere yönelik kısa vadeli pozisyonlara rağmen, yatırımcıların üretici yapay zekâdaki değişimlerin şirket için uzun vadede ne ifade edeceğini incelemeye başlayacaklarını düşünüyoruz” dedi.

🏖️ Expedia: Hotels.com ve Expedia.com platformlarının sahibi, pandemi sonrası seyahat talebindeki artışa yılın ilk çeyreğinde pozitif bir bilanço açıkladı. 

Şirketin yılın ilerleyen aylarında uygulamaya koyacağı sadakat programıyla Goldman Sachs, Expedia’nın bu yıl iki haneli büyüme yaşayabileceğini düşünüyor ve EXPE’nin önümüzdeki 12 ayda 75% artışla 165 dolara yükseleceğini öngörüyor. 

👔 Xometry: Şirketleri endüstriyel üreticilerle bir araya getiren Xometry, platformunu çalıştırmak için yapay zekâ kullanıyor. 

Yüksek faiz oranları sebebiyle şirketin kısa vadeli bazı zorluklarla karşı karşıya kalabileceği uyarısını yapsa da Goldman Sachs, Xometry’nin yapay zekâyı ana odak noktasında tuttuğu sürece büyümeye devam edeceğine inanıyor. 

Analistler, yılbaşından bu yana neredeyse yarı yarıya değer kaybeden şirket hissesinin 12 ay içinde 30 dolara yükselebileceğini düşünüyor. Bu da hissenin 75% artabileceği anlamına geliyor. 

Goldman’ın En Az 75% Artış Beklediği Hisseler

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Atom Finance