Borsa Yorumları

Goldman’dan Uçuşa Hazırlanan Çin Hisseleri

Goldman’dan Uçuşa Hazırlanan Çin Hisseleri
Google News Icon Takip Et

Goldman Sachs, Pekin hükümetin bu hafta bir dizi önemli mali teşvik önlem açıklamasının ardından yatırımcıların değerlendirebileceği bir dizi Çin hissesi belirledi.

Kinger Lau liderliğindeki analistler, bir araştırma notunda “’Çin ticareti’ için kapı açıldı” müjdesini verdi:

Hisse düzeyinde, özellikle platform ekonomisi, tüketici hizmetleri, elektrikli araç tedarik zinciri, yenilenebilir enerji, yüksek teknoloji üretimi, yeni altyapı ve emlak gibi teşviklere maruz kalan alanlarda iyi konumlanmış ve bizden ‘AL’ notlu seçkin bir grup şirketi vurguluyoruz.” 

Çin, iç tüketim talebini artırmak ve yerel borç risklerini çözmek için tasarlanan diğer önlemlerin yanı sıra, emlak sektörü için “politikaları zamanında ayarlama ve optimize etme” sözü verdi.

Bu durum genellikle ülkenin yılın ikinci yarısındaki ekonomi politikalarının tonunu belirliyor ve Goldman, açıklamaya yönelik ilk piyasa tepkisinin olumlu olduğunu düşünüyor.

Banka, Çin hisselerinin önümüzdeki aylarda “daha iyi performans göstermesini” beklediğini söylerken analistler, “Açıklama sonrası piyasa fiyat hareketleri oldukça umut verici ancak toparlanmayı sürdürmek için politika takibi ve uygulaması gerekiyor.” yorumunu yapıyor. 

👀 Peki Hisseler?

Goldman, yapısal büyüme endişeleri devam etse de, açıklamaların “politikanın devreye girdiği ve Çin hisseleri için taktiksel bir sıçrama penceresinin artık açık olduğu görüşünü teyit ettiğini” söylüyor.

Goldman, internet devleri Tencent (TCEHY) ve JD’nin (JD) yanı sıra şirketin tıbbi platformu JD Health de dahil olmak üzere Çin’in politika duyurusuyla ilgili çeşitli alanlarda “AL” notu verdiği birkaç hisse belirlemiş.

Mobil bileşenler şirketi BYD’nin (BYDDY) yanı sıra arama motoru Baidu (BIDU) bankanın beğendiği şirket. İkili ayrıca Goldman’ın Asya-Pasifik’te “GÜÇLÜ AL” notu verdiği iki hisse. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC