Borsa Yorumları

Goldman Sachs’ın Bilanço Sezonu Favorileri

April 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Goldman Sachs’ın Bilanço Sezonu Favorileri

Bilanço sezonu hızlı bir şekilde başlarken, Goldman Sachs yatırımcılara bankacılık krizini sonrası oluşan belirsizlik karşısında sakin kalmaya çağırıyor. 

Resesyon uyarılarına rağmen piyasada iyi fırsatlar olduğunu belirten yatırım bankasının birinci çeyrek bilanço sezonunda dört favorisi var. 

CBRE Group (CBRE): Goldman, bankacılık krizini takiben kredi standartlarındaki sıkılaşmaya rağmen emlak şirketi CBRE Group için “AL” notunu koruyor. Goldman analisti Chandni Luthra, “kalitesi, ölçeği ve sermaye dağıtımıyla” CBRE’nin sektörün öne çıkan isimlerinden olduğunu düşünüyor. CBRE hissesi yılbaşından bu yana 8% değer kaybetse de Luthra’ya göre “hala potansiyel var”. 

T-Mobile (TMUS): Goldman analisti Brett Feldman, “Yılın birinci çeyreğindeki abone eğiliminin 2022’nin ikinci yarısındaki eğilime paralel ilerlemesini” bekliyor. T-Mobile için neden boğa (artış beklentisi) pozisyonu aldığı sorusuna gelirsek, Feldman T-Mobile’ın sabit kablosuz varlık segmentinde hız kazandığını düşünüyor ve “TMUS’un sektör üstü bir performans göstermesini bekliyoruz” diyor. 

Boeing (BA): Goldman analisti Noah Poponak, hava aracı talebindeki artış ve tedarik zincirlerindeki “toparlanmalar” ışığında, Boeing için fırsatların devam ettiğini düşünüyor. 

Tesla (TSLA): Yatırım bankası, Tesla hisseleri için iyimser görünümünü korumaya devam ediyor. Goldman, Tesla’nın 2023/2024 hisse başına kazanç beklentilerini düşürse de maliyet yapısındaki lider pozisyonu göz önüne alındığında, şirketin uzun vadeli büyüme için iyi konumlandığını düşünüyor ve Tesla’nın “AL” notunu koruyor. 

Goldman Sachs’ın Bilanço Sezonu Favorileri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC