Borsa Yorumları

Goldman Sachs’ın Beğendiği Oyun Hisseleri: Hedef Fiyatına Göre Biri 40% Artabilir

April 26, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Goldman Sachs’ın Beğendiği Oyun Hisseleri: Hedef Fiyatına Göre Biri 40% Artabilir

Goldman Sachs’a göre, Çin’in büyüyen mobil oyun sektöründen faydalanmak isteyen yatırımcılar teknoloji devleri Tencent (TCEHY) ve NetEase’i (NTES) değerlendirmeli.

Yatırım bankası “Çin’in 2024 ortalarından itibaren oyun lansmanları ve gevşeyen düzenleyici ortamın desteğiyle daha hızlı bir büyüme göstermesini” bekliyor.

Goldman, Tencent ve NetEase’in “yeni oyun katkılarının eksikliği ve geçen yılki yüksek baz nedeniyle” yavaş bir ilk çeyrek geçireceği beklentilerine rağmen her iki şirket için de oldukça iyimser.

Wall Street bankasının Lincoln Kong liderliğindeki analistleri 16 Nisan tarihli bir notta, “İkinci çeyrek, gişe rekorları kıran oyun lansmanlarıyla hızlanan bir çeyrek olacak.” ifadelerini kullandı. Analistler ayrıca denizaşırı pazarın “daha önemli bir büyüme itici gücü” olacağını öngörüyor.

Bu lansmanlar arasında NetEase’in Naraka Bladepoint’i ve Tencent’in mayıs ayında piyasaya çıkması beklenen DnF (Dungeon and Fighter) mobil oyunu yer alıyor.

🎮 Tencent

Tencent’in oyun satışları geçtiğimiz ay yurt içinde yıllık 14%, yurt dışında ise 36% artış gösterdi. Goldman analistleri, bunun büyük ölçüde Honor of Kings, Cross Fire ve Golden Spatula gibi eski ve yeni oyunlarındaki büyüme sayesinde olduğunu düşünüyor.

Yatırım bankası, Tencent hisselerinin önümüzdeki 12 ay içinde yaklaşık 20,5% artarak 52,11 dolara (408 Hong Kong doları) yükselmesini bekliyor.

Öte yandan analistlerin Tencent için öngördükleri başlıca riskler arasında performansa dayalı reklamcılıkta daha yoğun sektör rekabeti, oyun lansmanlarında beklenmedik gecikmeler ve fintech ve bulut işletmelerinde beklenenden daha yavaş büyüme yer alıyor.

FactSet anketine katılan 58 analistin medyan hedef fiyatı, hisse için 21%’lik bir artışa işaret ediyor. Hisseyi izleyen analistlerden 56’sı TCEHY’yi “AL” veya “YÜKSEK PORTFÖY AĞIRLIĞI”, biri “TUT” ve biri de “SAT” olarak değerlendiriyor.

🎮 NetEase

Bir diğer güçlü oyun şirketi NetEase de geçen ay yurt içi satış büyümesinde yıllık bazda 16% ve uluslararası satış büyümesinde 1%’lik bir artışı kaydetti.

Goldman analistleri, teknoloji devinin hisselerinin önümüzdeki 12 ay içinde yaklaşık 40% artışla 129 dolara yükselmesini bekliyor. NetEase’in hisseleri Nasdaq ve Hong Kong Menkul Kıymetler Borsasında işlem görüyor.

FactSet tarafından ankete katılan 42 analistin konsensüs hedef fiyatı ise, şirketin Hong Kong’da listelenen hisseleri için 41,5%’lik bir artışa işaret ediyor.

Goldman Sachs’ın Beğendiği Oyun Hisseleri: Hedef Fiyatına Göre Biri 40% Artabilir

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC