Al Sinyali Veren Hisseler

Goldman Sachs’ın “AL” Notu Verdiği 4 Hisse!

April 11, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Goldman Sachs’ın “AL” Notu Verdiği 4 Hisse!

Goldman Sachs, piyasalarda bilanço açıklamaları ve enflasyon verisi öncesi görülen volatilite ışığında bazı hisse notlarını güncelledi. 

Bu hisseler halihazırda Wall Street bankasının “AL” notu verdiği ve 12 aylık ortalama hedef fiyatlarını yükselttiği listede. 

Goldman, temiz enerji sektöründen iki hisseyi favori olarak belirlemiş: SolarEdge Technologies (SEDG) ve Fluence Energy (FLNC). 

SolarEdge hissesi için 12 aylık ortalama hedef fiyatını 420 dolar olarak belirleyen yatırım bankası, ayrıca “AL” notunu da koruyor. 

Goldman, SolarEdge için “taktiksel olarak boğa (artış beklentisi)” görüşünü koruyor ve şirketin brüt kârlılığındaki toparlanmanın “orta düzeyde olması sebebiyle sektör üstü performansını” koruyabileceğini düşünüyor. 

Artış beklenen temiz enerji hisselerinden bir diğeri olan Fluence Energy hissesi için “NÖTR” notunu “AL” olarak güncelleyen Goldman, 12 aylık ortalama 29 dolar hedef fiyat belirlemiş. Bu da 44% civarında bir artış demek. 

Goldman analistlerine göre Fluence’un “iyileşen brüt kârlılık beklentisi ve enerji depolama pazarındaki güçlü büyümesi” şirket için “daha iyi bir görünürlük” sağlıyor. 

Finansal hizmetler ve sigorta sektörleri de Goldman’ın radarına girmiş. 

Sigorta şirketi Corebridge Financial’s (CRBG) için “AL” notu veren yatırım bankası, hisseye 23 dolar 12 aylık ortalama hedef fiyatı vermiş. 

Ne dediler? Goldman analistleri, şirket değerlemesinin “daha iyi bir yükümlülük profiline rağmen” rakiplerinden daha düşük olması sebebiyle “varlık ve yükümlülük riskine yansımayan fiyatlama baskılarıyla” Fluence hissesinde artış bekliyor. 

Üstelik, Corebridge hisse fiyatında bölgesel banka problemleri sebebiyle baskılar sürse de Goldman’a göre bu şirketin net nakit akışları için “somut bir risk” değil. 

Goldman’ın “AL” listesindeki son hisse olan Equitable Holdings (EQH) için yatırım bankası 43 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyat koydu. 

Goldman, şirketin özellikle ofis segmentindeki ticari ipotek kredilerine maruz kalmasını odağına almış:

EQH’in bu alandaki artan faaliyetine rağmen stres testimizi çok iyi yönetiyor ve kurumsal kredimizi emebilecek kadar yeterli fazla sermaye pozisyonuna sahip.

Goldman Sachs’ın “AL” Notu Verdiği 4 Hisse!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC