Borsa Yorumları

Goldman Sachs ve Morgan Stanley’nin Yarı İletken Favorileri

April 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Goldman Sachs ve Morgan Stanley’nin Yarı İletken Favorileri

Pandemi sürecindeki darboğazın etkileriyle 2022’ye kadar zorlu dönemlerden geçen yarı iletken hisseleri toparlanmaya başlıyor. 

Yarı iletken hisselerini takip eden PHLX Semiconductor Sector endeksi yılbaşından bu yana 17% yükseldi. 

Durum böyleyken, Morgan Stanley ve Goldman Sachs analistleri, yarı iletken sektörünün resesyon endişeleriyle çalkanan piyasalara nefes aldıracağını düşünüyor. 

Morgan Stanley ile başlayalım: Yatırım bankası, Silicon Laboratories (SLAB), Wolfspeed (WOLF) ve ON Semiconductor (ON) hisselerine “EŞİT PORTFÖY AĞIRLIĞI” notu vermiş. 

Morgan, ilk yarı iletken favorisi Silicon Laboratories’in sanayi ve ticari alanlardaki gücüne dikkat çekerek şirketin bu alanlardaki faaliyetleriyle rekor kazanç sağladığını belirtiyor. 

SLAB için 207 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyat belirleyen Morgan analistleri, “Yatırımcılar SLAB’in büyüme hikayesine olan güvenlerini korumaya devam ettiler, bu da şirketin yarı iletken sektörü genelindeki üstün değerlemesini haklı çıkarıyor.” yorumunu yapıyor. 

İmalat kapasitesini artıran Wolfspeed’e 80 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyat biçen Morgan, “Şirketin silisyum karbür maddeleri alanındaki liderliğinin hem ekipmanlarında hem de arzında artışa yol açması öngörüsüyle, WOLF için uzun vadede ciddi fırsatlar beklemeye devam ediyoruz.” ifadelerini kullandı. 

Morgan’ın son favorisi ON Semiconductor, yatırım bankasına göre “kaliteli isimlere göre resesyona daha dayanıklı.” 

Yatırım bankası, ON için 89 dolar değerinde 12 aylık ortalama hedef belirledi ve “Şirketin son çeyrek dönemlerdeki uygulamalarını etkileyici bulsak da geçen seneki hisse performansı standardı oldukça yükseltti.” yorumunu yaptı. 

Sıra Goldman Sachs’ın: Goldman’ın yarı iletkenler arasında “AL” notu verdiği iki favorisi var, KLA Corporation (KLA) ve Impinj (PI). 

Goldman’a göre KLA’nın hizmet segmentinde görülen volatilite gelecek günlerde azalabilir: “KLA’nın ortalamanın üzerindeki teknoloji faaliyetlerinin ve güçlü hizmet segmentinin şirketin gelirleri ve bilanço performansını olumlu etkileyeceğine inanıyoruz.”

Goldman analistleri, KLA için 409 dolarlık 12 aylık ortalama hedef fiyat belirlemiş. 

Goldman Sachs ve Morgan Stanley’nin Yarı İletken Favorileri

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBCb0b08f0c-a72f-4d26-a3c6-363461d9380c