Borsa Haberleri

Goldman Sachs, Seçim Sonrası TL’de Daha İyi Performans Bekliyor

Goldman Sachs, Seçim Sonrası TL’de Daha İyi Performans Bekliyor
Google News Icon Takip Et

Goldman Sachs ekonomistleri Türkiye’de dün sona eren yerel seçimlerin ardından artan sermaye akımlarıyla Türk Lirası’nın geçtiğimiz aylara kıyasla daha iyi bir performans sergilemesini bekliyor.

Aralarında Clemens Grafe’in de olduğu Goldman Sachs ekonomistleri, yerel seçimlerin ardından mevcut ekonomi politikaların devamına yönelik verilen mesajların, piyasalar tarafından memnuniyetle karşılanacağını öngördü.

Seçim belirsizliği ve yıl başından bu yana yaşanan sermaye çıkışları ile Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) rezervlerinde ciddi kayıp olduğu hatırlalan raporda, sadece mevcut politikalara devam edilmesiyle önümüzdeki haftalarda sermaye girişinin tekrar başlayacağı tahmin edildi.

Raporda, cari dengedeki hızlı düzelmenin de etkisiyle TL’nin önceki aylara göre çok daha iyi bir performans göstereceği öngörüsünde bulunuldu.

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynaklar: Bloomberg HT