Borsa Haberleri

Goldman Sachs, Nvidia’yı “GÜÇLÜ AL” Listesine Ekledi

October 2, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Goldman Sachs, Nvidia’yı “GÜÇLÜ AL” Listesine Ekledi

Nvidia (NVDA) bu yıl yapay zekâ pazarının lideri oldu desek yalan olmaz ve Goldman Sachs şirketin ileride de bu konumunu korumasını bekliyor.

Banka, yarı iletken üreticisini ekim ayı “GÜÇLÜ AL” listesine ekledi. Bu listedeki şirketler, Goldman’ın Amerika kıtası kapsamındaki 20 ile 25 “AL” notuna sahip hisseden oluşan kısa listesinden seçildi.

Nvidia’nın “AL” notunu koruyan bankanın 605 dolar seviyesindeki hedef fiyatı, hissenin önümüzdeki 12 ayda 39% artabileceğini ima ediyor. 

Goldman, GPU sağlayıcısının rekabetçi konumu ve giderek daha karmaşık yapay zekâ modelleri geliştiren müşterilerin hızı göz önüne alındığında, “öngörülebilir gelecekte hızlandırılmış bilgi işlem endüstrisi standardı olarak statüsünü korumasını” bekliyor.

Banka ayrıca, Nvidia’nın veri merkezi segmentindeki gücün yakın zamanda azalmayacağını ve arz kısıtlamalarının hafiflemeye başladığını da ekledi.

Nvidia hissesi, bu yıl yapay zekâ talebi sayesinde 197%’nin üzerinde yükseldi. 

Goldman, Nvidia’nın yanı sıra ekim ayı “GÜÇLÜ AL” listesine ayrıca Okta (OKTA) ve Cintas’ı (CTAS) da ekledi.

Goldman Sachs, Nvidia’yı “GÜÇLÜ AL” Listesine Ekledi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC