Nvidia

Goldman Sachs, Nvidia’nın Hedef Fiyatını Yükseltti

Temmuz 10, 2023 • 1 dakika okuma süresi
Goldman Sachs, Nvidia’nın Hedef Fiyatını Yükseltti

Yapay zekâ talebindeki patlama, halihazırda Nvidia (NVDA) hisselerini bu yıl 191% yükseltti ancak Goldman Sachs, yeni bir büyüme dönemine giren çip üreticisi için daha da fazla kazanç öngörüyor.

Analist Toshiya Hari, “geleneksel yapay zekânın temel sağlayıcısı” olarak NVDA’nın 12 aylık ortalama hedef fiyatını hisse başına 440 dolardan 495 dolara yükseltirken, yarı iletken üreticisinin “AL” notunu korudu. 

Hari, yeni yapay zekâ modellerinin daha güçlü bilgi işlem ve eğitim gerektirmesi nedeniyle Nvidia’nın veri merkezi işi için “önemli bir pist” olduğunu belirtti:

Donanım ve yazılıma yapılan tutarlı yatırımlar üzerine kurulu rekabet ile desteklenen Nvidia, yaklaşık on yıldır geleneksel yapay zekânın önemli bir sağlayıcısı ve faydalanıcısı oldu. Ancak şirketin veri merkezine ilişkin gelir görünümündeki son artış, şirketin üretici yapay zekânın ortaya çıkması ve yaygınlaşmasıyla yeni bir büyüme aşamasına girdiğini gösteriyor.

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC