Nvidia

Goldman Sachs, Nvidia’nın Hedef Fiyatını Yükseltti

May 7, 2024 • 1 dakika okuma süresi
Goldman Sachs, Nvidia’nın Hedef Fiyatını Yükseltti

Goldman Sachs, “güçlü” yapay zekâ sunucu talebi ve daha iyi arz koşulları nedeniyle, Nvidia’ya (NVDA) ilişkin tahminlerini ve hedef fiyatını yükseltti.

Goldman Sachs analisti Toshiya Hari, Nvidia için hedef fiyatını 1.000 dolardan 1.100 dolara yükseltti ve hissenin “AL” notunu korudu. Banka ayrıca, 2025 ile 2027 mali yılları için şirketin kazanç tahminlerini ortalama 8% artırdı.

Hari, Nvidia’nın bu yıl şimdiye kadarki yaklaşık 85%’lik artışına rağmen, hisse başına kâr tahminlerinde olumlu revizyonların gelmesinin muhtemel olduğunu ve bunun da hissenin yükselmesine yardımcı olacağını düşünüyor.

Ayrıca analiste göre, hisselerin kazancının yaklaşık 35 katından (ya da Hari’nin kapsamındaki diğer yarı iletken hisselerine kıyasla yaklaşık 36% primden) işlem görmesi nedeniyle yukarı yönlü hareket için daha fazla alan olabilir.

Nvidia’nın ilk çeyrek sonuçlarını 22 Mayıs’ta açıklaması bekleniyor. Analistlerin ortak görüşü, Jensen Huang liderliğindeki şirketin 24,39 milyar dolar gelir üzerinden hisse başına 5,22 dolar kâr açıklayacağı yönünde.

Goldman Sachs, Nvidia’nın Hedef Fiyatını Yükseltti

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha