Borsa Yorumları

Goldman Sachs, Küçük Sermayeli Bu Şirketlere “AL” Diyor

April 9, 2024 • 3 dakika okuma süresi
Goldman Sachs, Küçük Sermayeli Bu Şirketlere “AL” Diyor

Piyasa değeri küçük şirketlerin ev sahibi Russell 2000, ocak ayından bu yana en kötü haftasını geride bıraktı ancak Goldman Sachs küçük sermayeli hisselerde fırsatlar görmeye devam ediyor. 

Goldman Sachs’ın Small Cap Core Equity ETF’ini yöneten Greg Tuorto, gevşeyen finansal koşulların küçük sermayeli hisse grububu canlandırmaya yardımcı olacağını düşünüyor. Ancak Tuorto’nun görüşü bir uyarıyla birlikte geliyor:

Küçük sermayeli hisselerde çok seçici olmanız gerektiğini düşünüyorum çünkü işler büyük bir hızla değişebilir.

Bankanın küçük sermayeli portföy yöneticisi, yüksek kaliteli isimleri belirlemek için gösterge küçük sermayeli endeksin kaputunun altına bakmayı öneriyor ve Federal Signal (FSS), SPX Technologies (SPXC) ve Core & Main’in (CNM) fonun en önemli varlıkları olduğunu belirtiyor.

Tuorto, “Russell 2000 içinde, muhtemelen sahip olmak istemeyeceğiniz pek çok şey var. Karşılaştırma ölçütünün en büyük kısmında yer alması gerekmeyen bazı isimlere bakarsanız, önemli miktarda kârsız şirket var. Ancak 2 ile 5 milyar dolar aralığında, bazı şirketlerin kendi havasını yaratabileceğini görebilirsiniz.” diyor.

Tuorto ayrıca faiz oranlarına duyarlı grubun, Fed’in bu yıl beklenen gevşemesi öncesinde arayı kapatmaya hazırlandığını iddia ediyor ve ekliyor:

Diğer finansal koşullar biraz gevşedi, bu da küçük sermayeli şirketler için faydalı. Faiz oranlarının biraz daha netleşmesinin grup için iyi bir kuyruk rüzgarı olacağını düşünüyorum.

Tuorto’ya göre, Nvidia’nın (NVDA) 2024’te hakim olduğu yarı iletken endüstrisi, yakında küçük sermayeli hisselerin de boy göstereceği bir alan olabilir. Cohu (COHU) ve Onto Innovation’ı (ONTO) bu alandaki en iyi iki seçimi olarak listeleyen Tuorto, “Nvidia’nın büyümesinin bir benzeri olan çiplerde ve yüksek bant genişliğine sahip bellek gibi alanlarda büyük bir iyileşmeden faydalanabileceklerini düşünüyoruz.” diyor.

Tuorto ayrıca, sağlam tüketici harcamalarına atıfta bulunarak, kapsamındaki tüketiciye yönelik hisselerin daha iyi performans göstermeye devam edebileceğini düşünüyor. Bu alanda fon yöneticisi, Shake Shack (SHAK) restoranlarının güçlü yönetim profilini vurguluyor.

Tuorto, “Tüketici, parasını nasıl harcayacağı konusunda çok geniş bir seçim yaptı. Restoran temasını çok seviyoruz ve Shake Shack, sadece menüye değil, sadakate de odaklanan bir şirket olarak, işin gayrimenkul tarafında çok ama çok verimli olan yönetim ekipleri tarafından yönetiliyor.” diye ekliyor.

Goldman Sachs, Küçük Sermayeli Bu Şirketlere “AL” Diyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC