Borsa Haberleri

Goldman Sachs, Favori Petrol Hisselerini Paylaştı!

September 12, 2022 • 3 dakika okuma süresi
Goldman Sachs, Favori Petrol Hisselerini Paylaştı!

Geçen hafta küresel enerji arzına ilişkin korkular yeniden gündeme gelirken Goldman Sachs, yıl sonuna kadar kazanç sağlayabileceğini düşündüğü 6 petrol ve gaz hissesinin altını çizdi. 

Yatırım bankası, enerji hisselerindeki “sweet spot”, yani optimal noktanın Brent petrol için varil başına 90 dolar civarında olduğunu söylüyor.

Enerji hisseleri, piyasadaki oynaklığa rağmen bu yıl büyük bir başarı elde etti. Goldman Sachs analistleri 6 Eylül tarihli bir raporda, “Enerji hisselerindeki on yıllık performans kaybını gidermek için önümüzdeki 5-10 yılda daha iyi bir ortalamaya ulaşmamız gerekir.” ifadelerine yer verdi. 

Goldman, Petrol ve Gaz Alanındaki Büyük Ölçekli Hisse Senetlerine Dikkat Çekti

Goldman Sachs, petrol ve gaz kapsamı altındaki büyük ölçekli hisse senetleri için 15% getiri gördüğünü söyledi. Ayrıca yatırım bankası, ileriye dönük cazip toplam getirisi olduğunu düşündüğü bir dizi petrol hissesini de paylaştı. Bunlar arasında 20%’lik bir potansiyel artış sağlaması beklenen ve 46 dolarlık fiyat hedefi olan petrol sahası hizmetleri firması Schlumberger (SLB) yer alıyor. Bununla birlikte, 155 dolarlık fiyat hedefi ve 17%’lik potansiyel getirisi ile Diamondback Energy (FANG) hisseleri de yatırım bankasının favorileri arasında. 

İşte Goldman Sachs’ın Listesinde Yer Alan 6 Petrol Hissesi!

Yatırım bankası Goldman Sachs, çekici olduğunu söylediği altı petrol ve gaz hissesini listeledi ve her birinin altında büyük sermaye oranına sahip hisse senetlerine yer verdi. Goldman, doğal gazın önümüzdeki on yılda enerji ekosisteminin temelini oluşturacağını söylüyor ve hisse senedi seçimi olarak EQT Corporation (EQT)’yi öneriyor. Ayrıca banka, güçlü serbest nakit akışının süreklilik sağlayacağını belirterek Cenovus Energy (CVE) hisselerine işaret ediyor. 

Goldman, önümüzdeki 6 ay içinde dizel pazarında bir daralma olabileceğini düşünüyor. Bankanın bu alandaki favori hissesi ise: ExxonMobil (XOM). Yatırım bankası, şirketin enerjiye geçiş hikâyesine dikkat çekerek Quanta Services (PWR)’i ve enerji güvenliğinde attığı adımlardan dolayı da Halliburton Company (HAL) hisselerini önerdi. Son olarak Goldman, listesinde gereken takdiri ve ilgiyi görmediğine inandığını yukarı yönlü büyüme trendlerine sahip Hess Corporation(HES)’a yer verdi. 

🧐 Goldman Sachs’ın Listesi

  1. EQT Corporation (EQT)
  2. Cenovus Energy (CVE)
  3. Exxon Mobil (XOM)
  4. Quanta Services (PWR)
  5. Halliburton Company (HAL)
  6. Hess Corporation (HES)

Goldman Sachs, Favori Petrol Hisselerini Paylaştı!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı