Apple Haberleri

Goldman Sachs, Apple’ı Favoriler Listesinden Çıkardı

Goldman Sachs, Apple’ı Favoriler Listesinden Çıkardı
Google News Icon Takip Et

Apple (AAPL) amiral gemisi ürünlerinin karşılaştığı zayıf talebe ilişkin endişeler nedeniyle hisselerinde görülen düşük performansın ardından, Goldman Sachs’ın favori yatırım fikirleri listesinden çıkarıldı.

iPhone üreticisi, geçtiğimiz haziran ayında açıklandığından bu yana Goldman’ın 20-25 üyeyi barındıran “GÜÇLÜ AL” notu verdiği listesinde yer alıyordu. Ancak o zamandan bu yana S&P 500 neredeyse 22% değer kazanırken, Apple bu performansa yetişemedi. 

Apple ve Tesla (TSLA), piyasa değeri en yüksek yedi ABD’li şirketten oluşan Muhteşem Yedili grubundaki rakiplerinin gözle görülür bir biçimde gerisinde kaldı. Özellikle Çin’deki ekonomik sıkıntıların devam etmesi karşısında şirketin ülkedeki iPhone satışlarının uzun süreli düşüşüne ilişkin endişeler bu görünümün ana sebebi oldu.

Analist Michael Ng, “piyasanın daha yavaş ürün geliri artışına odaklanmasının Apple ekosisteminin gücünü ve buna bağlı gelir dayanıklılığı ve görünürlüğünü maskelediği” inancıyla Apple’ı listeden çıkarsa da hisse için “AL” değerlendirmesini koruyor. 

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Bloomberg