Borsa Haberleri

Goldman Sachs 3. Çeyrek Bilançosunda Beklentileri Aştı

October 17, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Goldman Sachs 3. Çeyrek Bilançosunda Beklentileri Aştı

Goldman Sachs’ın (GS) üçüncü çeyrek kârı, yeni anlaşmalardaki toparlanmanın GreenSky fintech segmenti ve gayrimenkul yatırımlarına yönelik 864 milyon dolarlık zararı dengelemesiyle beklentilerden daha az düştü. 

Wall Street bankasının net kârı 33% düşüşle 2,06 milyar dolar ya da hisse başına 5,47 dolar oldu. Analistler ortalama olarak hisse başına 5,31 dolar kâr bekliyorlardı.

CEO David Solomon, “Şu anda yaptığımız çalışmalar bize 2024 için çok daha güçlü bir platform sağlıyor. Ayrıca, koşullar elverişli olmaya devam ederse hem sermaye piyasalarında hem de stratejik faaliyetlerde toparlanmanın devam etmesini bekliyorum.” yorumunu yaptı.

Goldman Sachs, büyük bankalar arasında yatırım bankacılığı ve alım satım gelirlerine en fazla bağımlı olan isim olarak biliniyor.

Her ne kadar CEO Solomon gelir akışını çeşitlendirmek için çaba sarf ederek, önce kötü sonuçlanan bir perakende bankacılık hamlesi ve daha sonra varlık ve servet yönetiminde büyümeyi vurgulamış olsa da şirkete güç veren asıl faktör Wall Street. Geçtiğimiz çeyrekte Goldman’ın gelirlerinin üçte ikisini ticaret ve danışmanlık faaliyetleri oluşturdu.

Goldman Sachs 3. Çeyrek Bilançosunda Beklentileri Aştı

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters, CNBC