Borsa Yorumları

Goldman, “GÜÇLÜ AL” Listesini Güncelledi

June 2, 2023 • 3 dakika okuma süresi
Goldman, “GÜÇLÜ AL” Listesini Güncelledi

Goldman Sachs, yatırımcıların da yakından takip ettiği ve “GÜÇLÜ AL” notuna sahip hisseler listesini güncelledi. 

Banka, ABD’deki analistlerin “AL” notu verdiği hisseleri inceledi ancak bu listeyi ilginç kılan kısım, seçilen hisselerin Goldman’ın yatırım değerlendirme komitesinin süzgecinden geçmesi oldu. 

Yani aşağıdaki listede yer alan hisseler, Goldman’ın çifte kontrolünden geçmiş hisselerden oluşuyor: 

  • Bath & Body Works (BBWI)
  • JPMorgan Chase (JPM)
  • American International Group (AIG)
  • Merck (MRK)
  • HCA Healthcare (HCA)
  • Spirit Aerosystems (SPR)
  • Baker Hughes (BKR)
  • First Solar (FSLR)
  • Amazon (AMZN)
  • Warner Bros Discovery (WBD)

🛁 Goldman’a göre Bath & Body Works “yeni yönetimiyle adeta sahalara geri dönüyor.” Analist Kate McShane, şirketin genel büyümesinin geleneksel beklentilerin üzerinde gelmesini bekliyor. 

Yatırım bankasına göre, kategori genişlemesi, çevrimiçi varlığın artması ve 2022’de uygulanan sadakat programındaki hız, şirketin büyüme yolculuğunda önemli bileşenler olacak. 

Goldman, yılbaşından bu yana 16% yükselen şirket hissesinde gelecek 12 ayda 42% artış bekliyor. 

💊 İlaç devi Merck de Goldman’ın gözünden kaçmamış. Şirket hisseleri 2023’e görece yatay bir seyirle başlasa da analistler hissenin gelecek aylarda 17% artabileceğini düşünüyor. 

Goldman, “MRK, becerilerini güçlü kanser araştırmaları ve aşı faaliyetlerinin ötesine taşıyarak immünoloji ve kalp ve damar tedavilerinde büyüme kaydediyor.” diyor. 

Analist Chris Shibutani de şirketin 2023’e yönelik gelir ve hisse başına kâr beklentilerinin, Wall Street tahminlerinin üzerinde açıklandığını hatırlatıyor. 

🛍️ Yatırım bankasının radarındaki bir diğer hisse de teknoloji devi Amazon. Analist Eric Sheridan’a göre şirketin e-ticaret platformu toparlama yolunda ve Amazon Web Services bulut segmenti de yapay zekâ coşkusundan kazançlı çıkacak. 

Sheridan ayrıca Amazon’un ölçeği, platform genişliği, kategori çeşitliliği ve son pazar erişiminin şirketin gelecek yıllara yönelik artış potansiyelini güçlendirdiğini belirtiyor. Goldman, gelecek 12 ayda Amazon hisselerinde 37% artış bekliyor. 

🎥 Listede yer alan medya devi Warner Bros Discovery, 86% ile Goldman’ı en çok artış beklediği ilk beş hisseden biri. 

Banka, WBD’nin geleneksel medya sektöründe eşsiz bir finansal konumda olduğunu belirtiyor ve “Şirket, hâlâ yeni sayılabilecek WarnerMedia ve Discovery birleşmesinden aldığı momentumla gelecek iki ile üç ayda FAVÖK (faiz, vergi ve amortisman öncesi kâr) büyümesi kaydedebilir.” yorumunu yapıyor.  

Goldman, “GÜÇLÜ AL” Listesini Güncelledi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC