Al Sinyali Veren Hisseler

Goldman “GÜÇLÜ AL” Listesine Yeni İsimler Ekledi

August 2, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Goldman “GÜÇLÜ AL” Listesine Yeni İsimler Ekledi

Goldman Sachs, dünkü araştırma notunda ABD piyasalarına yönelik “GÜÇLÜ AL” listesinde bir dizi hisseyi vurgulayarak, birkaç farklı “AL tavsiyesi verdi.

Goldman’ın bu listesi, ABD’deki araştırma analistleri ve yöneticileri tarafından seçilen hisselerden oluşuyor. Banka, 20 ile 25 ismi son listeye almadan önce “güven, farklılaştırılmış bir görüş ve yüksek riske göre ayarlanmış getirilerin bir kombinasyonunu sunan en iyi fikirlerin” bir listesini derliyor.

🎯 Goldman’ın Ağustos 2023 listesine “büyüyen kurulu tabanının sağladığı sürdürülebilir Hizmet genişlemesi” ile teknoloji, medya ve telekom alanında Apple (AAPL) girdi. Goldman ayrıca “büyük serbest nakit akışına giden bir yol ile büyümenin yeniden hızlanması hikayesi” ile Salesforce’u (CRM) ve “hızla modernleşen” ödeme işlemcisi Shift4’ü (FOUR) da listeye dahil etti.

💊 Listede sağlık sektöründen “pandemi sonrası ortamdan faydalanan” HCA Healthcare (HCA) ve “immünoloji ve kalp hastalıkları alanlarındaki satın alımları ve yenilikleriyle Merck (MRK) yer aldı. 

🛍️ Tüketici hisseleri arasında Goldman listesinde Bath & Body Works (BBWI) yer alırken, analistler hisseyi “yeni yönetimin satışları artıran düşük kolları çekmesiyle bir geri dönüşü temsil etmesi” ve WW International’ı (WW) (eski adıyla Weight Watchers) “büyüme için yukarı yönlü bir konuma sahip kurumsal dönüşümü” nedeniyle beğeniyor.

👀 Banka ayrıca “GÜÇLÜ AL” listesine iki isim daha ekledi: Chevron (CVX), “2023’te net bir nakit akışı dönümüyle desteklenen lider sermaye getirisi hikayesi” ile öne çıkıyor. Goldman, Macy’s’i (M) de “bir dizi kendi kendine yardım girişimi yoluyla kârlı büyümeye odaklanan bir mağaza” olarak tanımlanıyor.

Goldman “GÜÇLÜ AL” Listesine Yeni İsimler Ekledi

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC