Al Sinyali Veren Hisseler

Goldman, Fluence Energy İçin “AL” Dedi!

March 31, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Goldman, Fluence Energy İçin “AL” Dedi!

Yenilenebilir enerjinin blok enerji karmasındaki payının artırılmasına ilişkin olarak Avrupa Birliği tarafından imzalanan ön anlaşmanın beraberinde getirdiği ilave destekten faydalanma olasılığını değerlendiren Goldman Sachs’ın, Fluence Energy (FLNC)’nin “NÖTR” notunu “AL” seviyesine yükseltti. Ayrıca 25 dolar olan 12 aylık ortalama fiyat hedefini 29 dolara çıkarmasının da ardından, şirket hisseleri dünkü işlemlerde 15,2%’lik bir ralli gerçekleştirdi.

● Goldman, Fluence (FLNC) ile ilgili olumlu görüşünün çeşitli sebeplere dayandığını açıkladı. İyileşme eğilimindeki bir brüt kâr marjı seyrindeki görünürlüğün artması ve düzeltilmiş FVAÖK başa baş noktasına ulaşma kabiliyeti, batarya üretimine ilişkin olarak ABD Enflasyonla Mücadele Yasası kapsamında öngörülen vergi indirimlerinden doğan yükselme potansiyeli ve enerji depolama pazarındaki yüksek büyüme oranını sürdürme kabiliyeti bu sebepler arasında yer alıyor.

● Finansman yeterliliğine dair endişelerin artması nedeniyle güneş enerjisi ve enerji depolama sektöründe geri çekilmeler yaşanmış olsa da Goldman, Fluence (FLNC)’ın temel verilerde ve nihai pazarda güçlendiğini açıkladı. Bu nihai pazarın, söz konusu endişelerin daha çok görüldüğü konut tipi güneş enerjisi pazarlarına kıyasla finansmana daha az bağımlı olduğu belirtildi.

Goldman, Fluence Energy İçin “AL” Dedi!

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Seeking Alpha