Borsa Haberleri

Goldman, Bu Güneş Enerji Hissesinde 50% Artış Öngörüyor

Temmuz 28, 2023 • 2 dakika okuma süresi
Goldman, Bu Güneş Enerji Hissesinde 50% Artış Öngörüyor

Goldman Sachs, ikinci çeyrek kârı ve gelirlerindeki büyümeye paralel First Solar’a (FSLR) yönelik boğa (artış beklentisi) konumunu koruyor.

Şirket, bilançosunda 811 milyon dolar gelirle hisse başına 1,59 dolar kâr açıklarken, analistler 721 milyon dolar gelirle hisse başına 96 sent kâr bekliyordu. 

First Solar yönetimi bilançosunda ayrıca 2026 yılının ilk yarısında faaliyete geçmesi beklenen ABD’deki beşinci güneş paneli fabrikası için 1,1 milyar dolar yatırım yapacağını da açıkladı.

Analist Brian Lee bir notunda, “Zamanlama konusunda giderek büyüyen bir tartışma haline gelen bu durum, şimdi çoğu kişinin beklediğinden daha erken bir zamanda olumlu bir katalizör görevi görecek gibi görünüyor.” yorumunu yaptı.

Lee, FSLR’e yönelik “AL” notunu korurken, analistin 292 dolar seviyesindeki 12 aylık ortalama hedef fiyatı,  hisselerin dünkü kapanışına göre 46,8%’lik bir artış anlamına geliyor.

Analist, şirketin 7 Eylül’de yapılacak analist gününün şirket için bir başka olumlu katalizör olacağına inanıyor. First Solar’ın 2030 iş modeline ek olarak teknoloji görünümü, büyüme ve kâr yörüngesine odaklanmasını bekliyor. 

First Solar hisseleri, bu yıl şimdiye kadar 32,7% oranında yükseldi. Hisse, bugün açılış öncesi işlemlerde de 11%’in üzerinde bir artış gördü. 

Midas'ın Kulakları Baner

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: CNBC

Midas Bülten’e abone ol, finansal gündemi takip et.

Midas Uygulamasını İndirin

Parça Hisse

Ücretsiz Canlı Veri

Düşük İşlem Ücreti