Borsa Haberleri

GM’den Geleneksel Kamyonetlere Yeni Bir Alternatif Geliyor

October 21, 2022 • 2 dakika okuma süresi
GM’den Geleneksel Kamyonetlere Yeni Bir Alternatif Geliyor

General Motors (GM), yeni elektrikli pick-up modeli GMC Sierra’yı tanıttı. Aracın Sierra EV Denali Edition 1 olarak adlandırılan 107,000 dolarlık tam donanımlı versiyonu için perşembe günü ön siparişler alınmaya başladı.

● Bu pick-up modelinin bayilerde satışa sunulduktan sonra müşterilere farklı bir alternatif sunması bekleniyor. Öte yandan, araçta kullanılan teknoloji, GMC Hummer elektrikli pick-up ve SUV modelleriyle ve yakında tanıtılacak Chevrolet Silverado ile büyük oranda benzer.

● Hummer pick-up ve Silverado gibi GMC Sierra da yaklaşık 400 millik menzile, hızlı şarj özelliğine ve Hummer’ın eski modellerinden beri popüler bir işlev olan dört tekerlekli “yengeç yürüyüşü” özelliğine sahip olacak.

● Rakibi Ford elektrikli F-150 Lightning pick-up’taki popüler bir işlevi de bünyesinde barındıran Sierra elektrikli pick-up, mobil güç kaynağı olarak hizmet verebilecek. Yaklaşık 10 çıkıştan 10,2 Kilowatt/güç sağlanabiliyor. Bu güç, elektrik kesintisi durumunda bir evin elektrik ihtiyacını birkaç gün boyunca karşılamaya yetecek bir kapasite.

● Aldred, Edition 1 paketi pahalı olsa da, sonraki Sierra elektrikli araçların 52.000 dolar başlangıç fiyatlı Lightning gibi rekabetçi bir fiyat etiketine sahip olacağını söyledi. Bir diğer rakip olan daha küçük boyutlu Rivian R1T pick-up fiyatları ise 73.000 dolardan başlıyor.

GM’den Geleneksel Kamyonetlere Yeni Bir Alternatif Geliyor

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı