Borsa Haberleri

GM, Yeni Nesil Canyon Üretimine Başlayacak

August 12, 2022 • 2 dakika okuma süresi
GM, Yeni Nesil Canyon Üretimine Başlayacak

General Motors (GM), GMC Canyon orta boy kamyonunun yeni nesil serisini üreteceğini açıkladı. Bu yeni nesil kamyon, benzinle çalışacak ve önceki modellere kıyasla daha büyük boyutlara sahip olacak. Söz konusu seride kablosuz Apple CarPlay gibi gelişmiş teknolojiler de yer alacak. Elektrikli araçlar tüketiciler arasında hızla büyüyen bir trend olduğu için GM, daha önce elektrikli araç üretimini artıracağını duyurdu. Şirket, 2025 yılına kadar Kuzey Amerika’da yılda yaklaşık 1 milyon EV (elektrikli araç) satmayı hedefliyor ve kısa süre önce POSCO Chemical ile Kore operasyonlarında katot aktif malzeme tedarik etmek için anlaşmaya vardı. General Motors’un hisseleri perşembe günü 2,1% oranında yükseldi. 

Yeni Nesil Canyon Serisi Benzinle Çalışacak

General Motors, üretimine başlayacağı yeni nesil GMC Canyon modellerine dair detayları aktardı ve bu seride yer alacak araçların benzinli olacağını duyurdu. Yeni nesil Canyon, eskilere kıyasla daha uzun ve geniş olacak. Ayrıca bu modellerde; Apple CarPlay, Android Otomatik Uyumluluk ve Google otomatik hizmetleri bulunacak. Buna ek olarak araçlarda öne ve arkaya bakan kameralara yer verileceği de söylendi. GMC Global Başkan Yardımcısı Duncan Aldred bir şirket haber bülteninde, “Canyon serisi, müşterilere en gelişmiş arazi orta boy kamyonunu sunmak için tasarladığımız AT4 modelinden edindiğimiz tecrübelerden yararlanıyor.” dedi. 

GM, 2025 Yılına Kadar Yaklaşık 1 Milyon Elektrikli Araç Satmayı Hedefliyor

EV araçlarına olan talebin yükselmesiyle General Motors da elektrikli araç üretimini artırdı. Şirket, 2025 yılına kadar Kuzey Amerika pazarında yaklaşık 1 milyon EV satmayı hedeflediğini duyurdu. GM, haziran ayında Buick markasının tamamen elektrikli olacağını açıkladı ve yakın zamanda elektrikli Chevy Blazer SUV’u piyasaya sürdü. Buna ek olarak EV üreticisi, Kore operasyonlarında kullanmak üzere katot aktif malzeme tedariki için POSCO Chemical ile 2023’ten 2025’e kadar sürecek bir anlaşma imzaladı. 

GM, Yeni Nesil Canyon Üretimine Başlayacak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı