Borsa Haberleri

GM ve Honda, ABD’de 10 Binden Fazla Aracı Geri Çağıracak

February 6, 2024 • 2 dakika okuma süresi
GM ve Honda, ABD’de 10 Binden Fazla Aracı Geri Çağıracak

ABD Ulusal Karayolu Trafik Güvenliği İdaresi (NHTSA), General Motors (GM) ve Honda Motor’un (HMC) bazı araç modellerindeki sıkıntılar nedeniyle toplamda 10 binin üzerinde aracı geri çağıracağını açıkladı. 

NHTSA’ya göre General Motors’un sürüş sırasında açılabilen ve potansiyel olarak bir yol tehlikesine neden olan bagaj kapağıyla ilgili bir sorunu gidermek için 323 bin 232 aracını geri çağırması gerekecek. 

Otorite, geri çağırma kararının elektrikli açılır bagaj kapağına sahip bazı Chevrolet Silverado 2500, 3500, GMC Sierra 2500 ve 3500 araçları kapsadığını söyledi.

Öte yandan Honda Motor da bir çarpışma sırasında istem dışı açılabilen hava yastıklarıyla ilgili bir kusur nedeniyle 750 bin aracı geri çağıracak. 

NHTSA tarafından yapılan açıklamada, ön yolcu koltuğu ağırlık sensörünün çatlayıp kısa devre yapabileceğini ve hava yastığını amaçlandığı gibi bastıramayabileceğini söyledi. 

Söz konusu geri çağırma 2020-2022 yıllarına ait belirli Honda Pilot, Accord ve Civic araçları ile 2020 ve 2021 model yıllarına ait bazı Honda CR-V ve Passport araçlarını kapsayacak.

GM ve Honda, ABD’de 10 Binden Fazla Aracı Geri Çağıracak

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı

Bu içerik hazırlanırken faydalanılan kaynak: Reuters1, 2