Borsa Haberleri

GM, Tüketicileri Elektrikli Araçlara Geçmeye İkna Edecek

October 10, 2022 • 2 dakika okuma süresi
GM, Tüketicileri Elektrikli Araçlara Geçmeye İkna Edecek

● Elektrikli araç denildiğinde insanların aklına hemen Tesla geliyor. Öte yandan, artık Elon Musk’ın şirketinin Detroit’te çok sayıda rakibi var. 

● GM, tam anlamıyla elektrikli araç üretimine odaklanmış durumda ve Hummer modelinden Cadillac Lyriq ve tamamen elektrikli Silverado modellerine kadar çeşitli tarz ve markalarda elektrikli araçları piyasaya sürüyor.

● Araç pazarındaki sınırlı üretim yapılan lüks araç segmentinde talep hâlihazırda yüksek ve Hummer modeli yakın zamanda yeni siparişler aldı.

● Tesla, Ford ve GM geleceğin elektrikli araç müşterileri için rekabet ederken GM’nin pazarlama üst yöneticisi Deborah Wahl, CNBC’ye şu açıklamalarda bulundu: “Her zamankinden daha akıllıca hareket etmek zorundayız. Araçların kullanılmaya başlandığı ilk zamandan beri otomotiv sektöründe bu kadar yoğun bir rekabet ve yenilik söz konusu olmamıştı.

● Ekonomik belirsizliğin sürdüğü ve tüketicileri sıkıntıya sokarak satın alma kararlarını etkileyen enflasyon nedeniyle maliyetlerin daha yakından izlendiği bu dönemde GM’nin temel hedeflerine odaklandığını belirten Wahl, “Bizler için şu anda önemli olan sektörün elektrikli araçlara geçişine öncülük etmek. Geleceğin elektrikli araçlar olduğuna inanıyoruz.” dedi.

● GM, 2027 yılına kadar Hertz Global şirketine 175.000 elektrikli araç satmayı planlıyor. Daha fazla insanı elektrikli araçlara yönlendirmek için bir satın alma işlemi gerektirmeyen araç kiralama süreçleri büyük rol oynuyor.

GM, Tüketicileri Elektrikli Araçlara Geçmeye İkna Edecek

Bu içerik, içeriğin yayınlandığı günkü veriler baz alınarak hazırlanmıştır. İçerikte geçen hedef fiyat tahminleri, uzman ve analist yorumları bu içeriğin yayınlandığı tarihte geçerlidir. Bu tahmin ve yorumlar zaman içinde değişkenlik gösterebilmektedir. Bu sayfada yer alan haberler ve haberlerin içerdiği şirketler hakkındaki bilgiler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Kullanılan hisse işlem görselleri; hisse adı, fiyatı ve grafikleri de dahil temsilidir, yatırım tavsiyesi değildir.
Detaylı bilgi için: Midas Sorumluluk Beyanı